Inwestycja Orlińskiego 4: parter w trakcie budowy

Budowa parteru przy Orlińskiego 4 - blok nad ziemią

Forum mieszkańców inwestycji Budimexu

Wystarczyło nie być w okolicy Czyżyn przez nieco ponad tydzień, żeby przy kolejnej wizycie zostać mocno zaskoczonym postępami na budowie bloku przy Orlińskiego 4 oraz sąsiednich inwestycji. Nie tylko zostały zalane już płyty poziomu zerowego, ale w szybkim tempie powstaje tam również parter, którego sporą część doskonale widać już od strony ulicy Stella-Sawickiego, co ilustruje zdjęcie na początku tego tekstu.

Budowa parteru w inwestycji realizowanej przez Budimex

Na tą chwilę najbardziej zaawansowane są prace po południowej stronie bloku znajdującej się w pobliżu toru samochodowego, tam widać już okna przyszłych mieszkań, więc osoby które kupiły lokale właśnie w tej części na parterze, mogą już obejrzeć ich ściany. Poniższe zdjęcie przedstawia je z bliska, ale uwagę warto zwrócić na jeszcze kilka szczegółów.

Budowa mieszkań w Nowych Czynach Budimexu
Mieszkania na Orlińskiego 4: parter w trakcie budowy

Doskonale widać tutaj również przyszłe wyjścia do ogrodów oraz miejsce na duże przeszklone drzwi, przez które do mieszkań powinno wpadać sporo światła, choć zdaje się, że będą tam również postawione ściany. Interesujące, czy je będą również odlewać z betonu, czy może do ich budowy zostanie zastosowana cegła. Warto również zauważyć, że podłoga w mieszkaniach na dolnym poziomie jest przewidziana nieco powyżej powierzchni gruntu (minimum 50 cm), czyli projektanci pomyśleli o tym, żeby mieszkańcy parteru nie mieli mieszkań „wykopanych” w ziemię, z pewnością jest to dobre rozwiązanie. Poniżej natomiast jeszcze jedno zdjęcie, przedstawiające budowę od strony wschodniej.

Inwestycja Budimexu Nieruchomości w Czyżynach
Orlińskiego 4 – budowa bloku od strony zachodniej

Dobrze widać tu jaka mniej więcej część płyty przykrywającej garaże podziemne i komórki lokatorskie znajdzie się pod ziemią. Widać również charakterystyczne trzy zakładki, które zostały także oznaczone na projekcie, wg którego blok miał się składać z jakby trzech segmentów. Na końcu można dostrzec też wybudowaną już część parteru, co ważne zamontowano na nim już barierki, a na wcześniejszym zdjęciu pokazane było też podparte deskowanie służące do zalania płyty będącej podstawą pod pierwsze piętro, więc prace postępują niezwykle szybko.

Sporo zmieniło się również na innych inwestycjach, czyli Orlińskiego 6 oraz kolejnym etapie osiedla Avia, ale o tym już wkrótce. Więcej zdjęć z budowy oczywiście pojawi się w najbliższym czasie na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia zapraszamy.

Zostaw komentarz