II etap osiedla Murapol Bieńczycka w Krakowie

Budowa II etapu osiedla Murapol Bieńczycka w Krakowie Czyżynach

Forum Murapol Bieńczycka Kraków!

Sporo piszemy o inwestycjach w Czyżynach w sąsiedztwie pasa startowego dawnego lotniska, tymczasem nieco dalej zaczął wyrastać kolejny etap osiedla, o którym zarówno w naszym serwisie, jak i na forum jest często mowa. Chodzi o projekt dewelopera Murapol – Osiedle Bieńczycka, które powstaje w sąsiedztwie Centrum Handlowego Czyżyny, właśnie przy ulicy Bieńczyckiej, nieopodal blisko Ronda Czyżyńskiego.

Trzecie piętro II etapu inwestycji Osiedle Murapol Bieńczycka Kraków

Już sporo czasu temu zakończyły się prace przy budowie pierwszego etapu inwestycji Bieńczycka w Krakowie, w bloku mieszkają już klienci dewelopera, część mieszkań nadal jest wykańczanych, część jeszcze jest do kupienia. Jednak firma Murapol najwyraźniej chce skorzystać z dobrej koniunktury na rynku mieszkaniowym w naszym kraju i ruszyła już z kolejnym etapem tego projektu, którego budowa jest już mocno zaawansowana. Powstaje tam już trzecie piętro bloku, który będzie miał również 6 pięter wysokości, jak budynek sąsiedni, ten jednak będzie mniejszy – na piętrze będzie około 14 niewielkich mieszkań, z których zdaje się większość jest nadal dostępnych sprzedaży, więc wybór jest jeszcze spory.

Budowa II etapu inwestycji Murapol Bieńczycka Kraków w Czyżynach
Murapol Bieńczycka Kraków – II etap budowy osiedla

Układy mieszkań są niezłe, najmniejsze kawalerki można tam znaleźć już w okolicach 25 metrów kwadratowych i mają całkiem niezły rozkład, choć siłą rzeczy salon z aneksem nie jest w nich zbyt duży, plusem są na pewno balkony i tarasy. Mało zrozumiałe są układy „kawalerek”, które mają garderobę z oknem na ponad 10 m2 i jest to jako osobne pomieszczenie. Od 33 m2 zaczynają się także najmniejsze mieszkania 2-pokojowe w Krakowie w tej inwestycji, jednak znacznie bardziej komfortowe są takie, które mają ok. 44 m2 – tam salon z aneksem kuchennym ma już ponad 24 m2, czyli jest spory. Są tam jeszcze lokale majce ok. 50 m2, tam też jedno z osobnych pomieszczeń z oknem zostało oznaczone, jako garderoba, choć prawdopodobnie także mogłoby ono być pokojem – ciekawe dlaczego deweloper Murapol stosuje tu taki wybieg.

Osiedle Murapol Bieńczycka w Krakowie - I i II etap inwestycji
I i II etap osiedla Murapol Bieńczycka w Krakowie

Być może mieszkańcy pierwszego etapu Osiedla Murapol Bieńczycka Kraków będą mogli coś więcej napisać o cenach mieszkań, jakie obowiązują w kolejnym bloku powstającym w ramach ich osiedla. Prawdopodobnie informacje na ten temat znajdą się także na Forum Nowych Czyżyn – z pewnością w bliskiej przyszłości ujawnią się tam pierwsi przyszli mieszkańcy powstającego budynku. Ciekawi jak finalnie będzie on wygląda, ale można się spodziewać, że będzie podobny do tego, który obecnie już stoi, a zaprojektował go i zbudował ten sam deweloper Murapol – czyli powinno być nieźle.

Zostaw komentarz