Nowy fragment ulicy Orlińskiego w Krakowie otwarty

Nowa ulica Orlińskiego w Krakowie otwarta

Forum mieszkańców Czyżyn!

Ostatnio nastąpiła kolejna zmiana w Czyżynach, na terenie, na którym Budimex stawia nowe osiedla Avia i Orlińskiego. Całkowicie otwarta została ulica Orlińskiego, a dokładniej jej dotąd zamknięty fragment prowadzący od ul. Medweckiego i okolic zabytkowego hangaru w Czyżynach, do zakrętu pomiędzy wznoszonymi przez dewelopera budynkami, a to oznacza, że można już przejechać ją całą, choć w jej sąsiedztwie jeszcze sporo budów pozostało do ukończenia.

Ulica Bolesława Orlińskiego w Krakowie Czyżynach – zdjęcia

Poniżej można zobaczyć zdjęcie przedstawiające nową drogę w Krakowie od strony ulicy Medweckiego, jeszcze nie wszystko da się o niej powiedzieć, bo tu na przykład można zobaczyć po lewej stronie wciąż pokryty rusztowaniem budynek Orlińskiego 10, dalej Orlińskiego 8, gdzie nadal wykonywana jest elewacja, a wreszcie Orlińskiego 5 z charakterystycznymi dla tej części osiedla wieżami. Po obydwu stronach drogi znajduje się chodnik, jest także oświetlona latarniami, dalej jednak robi się jednak ciekawiej.

Kolejny fragment ulicy Orlińskiego w Czyżynach już otwarty
Nowa ulica Orlińskiego w Czyżynach już otwarta

Od strony osiedla Avia na parterach budynków znajdą się tam lokale usługowe – widać je już na fotografii niżej. Duże przeszklone witryny, zadaszenie nad wejściami – prezentuje się to całkiem dobrze. Co więcej, pod przyszłymi sklepami znajduje się szeroki chodnik z kostki brukowej – kojarzy się to wszystko z nowym, całkiem funkcjonalnym fragmentem miasta. Do tego będą tam także niewielkie prostokąty trawników, a od drugiej strony przy ulicy powinny także znaleźć się drzewa, przynajmniej tak przedstawia to plan osiedla Avia i Orlińskiego, który tu kiedyś zamieściliśmy.

Nowe lokale usługowe w Krakowie Czyżynach na osiedlu Avia
Lokale usługowe na os. Avia wzdłuż ulicy Orlińskiego

Wzdłuż ulicy znajdą się także parkingi, stojące na niech samochody pewnie nie będą jej przydawały uroku, ale jednak gdzieś musi znaleźć się dla nich miejsce, więc o ile będą zajmowały wyznaczone dla nich miejsca, powinien to być sensowny kompromis. Warto również zauważyć, że na ten ciąg zaczyna się na pasie startowym obok placu zabaw na osiedlu Avia (niestety ogrodzonego i zamkniętego), natomiast kończy mniej więcej w miejscu, w którym ma powstać nowy park w Czyżynach wywalczony w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa oraz filia Muzeum Inżynierii Miejskiej we wspomnianym już zabytkowym hangarze. Jeśli więc dwie przestrzenie rekreacyjne zostaną połączone tu ulicą z ciągiem sklepów, to wróży to całkiem udane połączenie.

Osiedle Orlińskiego i osiedle Avia w Krakowie Czyżynach
Po lewej osiedle Avia, po prawej osiedle Orlińskiego

Oczywiście na ostateczny efekt przyjdzie nam jeszcze zaczekać, nawet kilka lat, bowiem dokończone muszą zostać wszystkie sąsiednie budynki, a na przykład wieżowce czy Orlińskiego 12 wymagają jeszcze sporo pracy. Czas upłynie także zanim lokale usługowe zostaną adaptowane dla świadczonych w nich usług, a i zanim powstanie park minie go jeszcze sporo. Interesujące jest to, jak to się będzie finalnie prezentowało, jak na razie zapowiada się nieźle, a pewnie będzie jeszcze lepiej w miarę znikania rusztowań z kolejnych bloków. A więcej informacji o tym, co dzieje się w Czyżynach można znaleźć na forum Czyżyn oraz na naszej stronie na Facebooku.

Zostaw komentarz