Wykończenie przestrzeni wokół bloku Orlińskiego 6

Dziedziniec inwestycji Orlińskiego 6 w Krakowie od Budimexu

Forum osiedla Orlińskiego w Krakowie!

Nowa inwestycja dewelopera Budimex w Krakowie, czyli Orlińskiego 6 jest już w zasadzie gotowa (poza pomniejszymi szczegółami) i w najbliższym czasie rozpoczynają się w niej odbiory techniczne nowych mieszkań – oby szły lepiej niż w sąsiednim bloku Orlińskiego 4. W związku z tym w ostatnim czasie zdemontowano już ogrodzenie okalające budynek, więc już teraz każdy chętny może obejrzeć na przykład wewnętrzny dziedziniec bloku oraz jego wykończenie, a trzeba przyznać, że ono prezentuje się całkiem nieźle, o czym jednak więcej w dalszej części tekstu.

Plac zabaw oraz ławki dla mieszkańców przy nowym bloku

Już od kilku tygodni można było zobaczyć, że zagospodarowana jest przestrzeń wokół bloku, zasiana jest trawa, posadzone są żywopłoty z niewielkich jeszcze grabów, a także znalazło się miejsce dla kilku drzew od strony wschodniej bloku. O wiele ciekawiej jednak jest na wewnętrznym dziedzińcu Orlińskiego 6, który w dużej mierze kojarzy się z tym, co zostało urządzone pod inwestycją Avia 4 oddaną mieszkańcom wcześniej i znajdującej się nieco dalej w głębi osiedla.

Plac zabaw przy inwestycji Orlińskiego 6 w Krakowie
Plac zabaw dla dzieci na dziedzińcu Orlińskiego 6

Przede wszystkim uwagę zwraca znajdujący się centralnym miejscu plac zabaw dla dzieci, który urządzony został nieporównywalnie lepiej od tego, który deweloper Budimex oddał do dyspozycji mieszkańcom wspomnianego już sąsiedniego bloku o numerze 4, a który można zobaczyć w tekście o tym, jak wyglądały tam dni otwarte Budimexu. Tu znalazła się miniaturowa ścianka wspinaczkowa, zabawkowy statek oraz huśtawki, a także znacznie więcej ławek wewnątrz, co budzi dużo lepsze wrażenie. Inna sprawa, że prawdopodobnie pomieścić się tam będzie musiało także znacznie więcej dzieci, proporcjonalnie do ilości mieszkań.

Ławki dla mieszkańców bloku Orlińskiego 6 w Krakowie Czyżynach
Ławki obok gotowej inwestycji Orlińskiego 6 w Krakowie

Alejki na terenie dziedzińca zostały wybrukowane, a przy nich znalazły się elementy małej architektury, jak ławki, kosze na śmieci, lampy czy donice z krzewami. Dosyć duża ilość roślinności robi dobre wrażenie, oby tylko za kilka lat była ona w tak dobrym stanie, jak dzisiaj. O ile odbiory techniczne nowych mieszkań od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 6 mają się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu, to dzisiaj było widać, że kilku rzeczy jeszcze brakuje – na przykład wycieraczek pod drzwiami wejściowymi, także skrzynki pocztowe są wciąż niekompletne, ale trzeba przyznać, że to raczej szczegóły.

Oczywiście więcej informacji o tym, co dzieje się w Czyżynach i okolicach na naszym forum oraz stronie na Facebooku, do której polubienia zachęcamy.

Zostaw komentarz