Komórki lokatorskie od Budimexu na Orlińskiego 4

Komórki lokatorskie do mieszkań budowanych przez Budimex Kraków

Forum Nowe Czyżyny!

Tym razem jeszcze jedna interesująca przynajmniej dla części mieszkańców sprawa związana z inwestycjami Budimexu w Czyżynach i pewnie nie tylko tymi. Sporo już było o tym, jak wyglądają odbiory nowych mieszkań od dewelopera w Krakowie od tej firmy, ale przecież to nie wszystko, co swoim klientom tam ona sprzedawała. Dzisiaj nieco więcej o czymś, co było opcjonalnie do kupienia z nowym mieszkaniem w Krakowie, czyli o komórkach lokatorskich w nowym bloku, które na pewno sporo osób także nabyło.

Standard komórek lokatorskich w inwestycji Orlińskiego 4 w Krakowie

Oczywiście chodzi tu o inwestycję Orlińskiego 4, w której pod koniec marca 2016 roku mieszkańcy przystąpili do odbiorów zakupionych wcześniej lokali mieszkaniowych. Wraz z tym, niektórych czekał także odbiór od dewelopera komórki lokatorskiej oraz odbiór miejsca parkingowego w garażu podziemnym lub naziemnego. Trudno jednoznacznie odnieść się do samych piwnic, z jednej strony ich niewątpliwą zaletą jest to, że są niezwykle wysokie – od podłogi do sufitu jest chyba więcej niż 4 metry (mniej więcej wysokość hali garażowej), z drugiej strony ich jakoś wykonania, czy raczej standard wykończenia pozostawia wiele do życzenia.

Orlińskiego 4 Kraków od dewelopera Budimex - komórka lokatorska
Komórka lokatorska pod blokiem Orlińskiego 4 w Krakowie

Od pewnej wysokości (ok. 2,5 m) boczne ściany z bloczków silikatowych stają się ażurowe i to w zasadzie zrozumiałe, bowiem ma to służyć też odpowiedniemu wentylowaniu komórek. Szkoda jednak, że na jedynej pełnej ścianie betonowej w tyle, a właściwie w jej połowie biegną rurki z kablami. Gdyby chcieć sobie zamontować tam wysoki regał, to pewnie będzie nastręczało to pewnych trudności, a teoretycznie ilość miejsca do sufitu daje spore możliwości na zagospodarowanie komórki lokatorskiej.

Nowe komórki lokatorskie od dewelopera Budimex - osadzenie drzwi
Osadzenie drzwi w komórkach lokatorskich od Budimexu

Bardzo kiepskie wrażenie robi natomiast montaż drzwi do komórek, właśnie to przedstawia zdjęcie na na samej górze artykułu, ale sporo można zobaczyć też na powyższym. Futryny drzwi zostały osadzone na kilku kotwach oraz piance montażowej. Robi to wrażenie ogromnej prowizorki, a biorąc pod uwagę to, że cena metra kwadratowego komórki lokatorskiej wynosiła tam 4 000 zł (czyli były jednymi z droższych w Krakowie), standard ich wykończenia jest odwrotnie proporcjonalny do podanej kwoty… Także same drzwi do nich nie robią wrażenia specjalnie solidnych, są raczej liche. Ciekawa sprawa czy podobnie było w budynku Avia 4, ale spodziewać się można, że tak. Jeśli chodzi o miejsca parkingowe, to sporo osób wyrażało już o nich swoją opinię po dniach otwartych na osiedlu Orlińskiego, że są one bardzo wąskie – minimum określone przez prawo.

Zapraszamy do kontynuowania dyskusji na te oraz inne tematy dotyczące inwestycji budowlanych w Czyżynach na naszym forum, na którym można znaleźć wiele interesujących informacji ich dotyczących. Warto także polubić naszą stronę na Facebooku, gdzie także regularnie pojawią się nowe wiadomości o tym, co dzieje się w tym rejonie Krakowa.

Zostaw komentarz