Końcowe prace budowlane przy bloku Orlińskiego 4

Ogródki pod blokiem Orlińskiego 4 od zachodniej strony

Osiedle Orlińskiego Forum!

Oficjalny termin ukończenia budowy bloku z nowymi tanimi mieszkaniami w Krakowie Czyżynach, czyli Orlińskiego 4 był wyznaczony na dzień 22 grudnia 2015 roku i deweloper Budimex Nieruchomości twierdzi, że został on dotrzymany, a mają to ukazywać wpisy dokonywane w dzienniku budowy. Niektórzy przyszli mieszkańcy tej inwestycji odetchnęli z pewnością z ulgą, ponieważ ewentualne opóźniania mogły tu powodować problemy z uzyskaniem dopłaty MdM do mieszkania (program Mieszkanie dla Młodych), jednak prace przy wznoszeniu tego budynku na pewno jeszcze się nie zakończyły, o czym więcej poniżej.

Budimex kończy tanie mieszkania w Krakowie na Orlińskiego 4

Choć blok, w którym znajdują się te nowe mieszkania z daleka wygląda na ukończony i prezentuje się całkiem ładnie (ilustruje to na przykład zdjęcie poniżej), to jednak po bliższym przyjrzeniu się wychodzi na jaw, że sporo jeszcze do zrobienia tam pozostało. Swoją drogą można zobaczyć, jak został tu rozwiązany problem odprowadzana wody z balkonów, po prostu będzie na swobodnie spływała przez szczeliny pomiędzy podstawą i barierką wykonaną z aqua paneli.

Zachodnia elewacja nowego bloku z mieszkaniami w Czyżynach
Gotowe balkony na Orlińskiego 4 od zachodu

Dobrze też prezentują się ażurowe, górne wykończenia barierek, które nieco je podwyższają, ale też jednocześnie nie zabierają światła. Wydaje się to być dosyć sensownie zaplanowane, ciekawe jak będzie służyło mieszkańcom. Do tego wszystko wygląda bardzo ładnie, choć ciekawe jak będzie później, w konfrontacji z krakowskim smogowym powietrzem, prawdopodobnie z czasem elewacja poszarzeje od pyłu i innych zanieczyszczeń. Teraz jednak wygląda zupełnie przyzwoicie.

Wschodnia elewacja bloku Orlińskiego 4 w Krakowie Czyżynach
Prace pod blokiem Orlińskiego 4 od wschodu

O ile od zachodu teren pod blokiem jest już porządkowany, wbito paliki, które najpewniej posłużą do postawienia tam ogrodzenia (pierwsze zdjęcie), to od wschodu do zrobienia jest chyba jeszcze znacznie więcej. Widać, że przynajmniej z części loggii na parterze będzie zejście do ogródków i barierki nie są tam w pełni zabudowane, a pod nimi są już metalowe konstrukcje ze schodami. Wygląda na to, że uporządkowanie terenu tu będzie wymagało jeszcze sporej ilości pracy, choć chyba byłoby lepiej, gdyby np. rośliny były sadzone dopiero wiosną. Także tu pod blokiem wydać paliki służące do postawienia ogrodzenia.

Balkony na osiedlu Orlińskiego 4 w Krakowie - wykończenia
Stan prac na balkonach Orlińskiego 4 w Krakowie

Kolejną rzeczą, która na pewno wymaga jeszcze wykończenia, jest ułożenie płytek na balkonach. Widać tu, że przynajmniej na parterze od zachodniej strony nadal ich nie ma. Miejmy nadzieję, że pracownicy Budimexu będą pamiętali o tym, że ma z nich być wykonany spad, aby nie stały kiedyś mieszkańcom kałuże na balkonie. Przez okno widać także elementy schodów, które umożliwią właścicielom mieszkań na parterze od tej strony (chyba czterech pierwszych) zejście do ogródka.

Widać więc, że o ile oficjalnie roboty są już ukończone, to jednak jest jeszcze trochę pracy do wykonania, ale nie wygląda na to, żeby jakieś terminy miały nie został utrzymane. Ciekawe jak z blokiem Orlińskiego 4, będzie w przyszłości komponował się Orlińskiego 6, a chyba niedługo się o tym przekonamy, bowiem na jego zachodniej ścianie jest już rusztowanie. Zapraszamy na nasze forum nowe Czyżyny, gdzie toczą się dyskusje o prowadzonych budowach oraz do polubienia naszej strony na Facebooku.

Zostaw komentarz