Końcówka prac przy konstrukcji i instalacje na Orlińskiego 4

Kończenie wznoszenia bloku przy Orlińskiego 4 w Czyżynach

Forum mieszkańców inwestycji Orlińskiego!

Bardzo dużo dzieje się również na budowie nowych mieszkań przy Orlińskiego 4 w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Tam prowadzone są już ostatnie prace przy wznoszeniu konstrukcji budynku i wygląda na to, że w najbliższym czasie przestaną pod niego podjeżdżać samochody z betonem i na dobre ruszą prace związane z wykończeniem bloku.

Budimex kończy budowę bloku przy Orlińskiego 4 w Czyżynach

Oczywiście do ukończenia całej inwestycji pozostało jeszcze bardzo dużo pracy, zanim mieszkania będą gotowe do oddania klientom, jednak finał budowy konstrukcji stanowi zamknięcie istotnego etapu wznoszenia bloku. Do tego warto wspomnieć, że następuje to na długo przed zapisanym w umowach terminem. Poniżej zamieszczone zostało zdjęcie, na którym widoczny jest powstający budynek od strony zachodniej, czyli patrząc od Stella-Sawickiego.

Budimex kończy budowę pierwszego bloku na osiedlu Orlińskiego w Krakowie
Blok Orlińskiego 4 widziany od zachodu

Widać na nim, że mocno zaawansowane są także prace związane z budową ścian osłonowych. Częściowo są już gotowe nawet na piętrze szóstym, czyli przedostatnim. W czasie, kiedy robione były te fotografie, trwało zalewanie betonem daszków nad balkonami przynależącymi do ostatniej kondygnacji. Od strony północnej brakuje tu jeszcze betonowego zabezpieczenia wystającego ponad poziom dachu, choć prawdopodobnie w chwili publikacji tego tekstu zostało ono już ukończone.

Deweloper Budimex buduje nowe tanie mieszkania przy Orlińskiego 4 w Krakowie
Widok na budowę Orlińskiego 4 od wschodu

Na kolejnej grafice powstający budynek został ukazany od strony wschodniej i także tu widać, że naprawdę dużo już go powstało – ściany osłonowe buduje się na piętrze piątym. Można tu zobaczyć także pracującą pompę do betonu, przy pomocy której prawdopodobnie zalewana betonem jest końcówka płyty stanowiącej stropodach. Po przeciwległej stronie inwestycji betonowanie elementów umieszczonych na dachu odbywa się przy pomocy specjalnego zbiornika z betonem podnoszonego w górę przy pomocy żurawia.

Układanie instalacji w inwestycji Budimexu na Orlińskiego

Co ciekawe, wygląda na to, że pracownicy Budimexu rozpoczęli już także układanie pierwszych instalacji w pionach, a dzieje się to od strony południowej. Można to zobaczyć na zamieszczonym poniżej zdjęciu.

Pion z instalacjami w nowym bloku na Orlińskiego 4 w Czyżynach Kraków
Instalacje w budynku Orlińskiego 4 w Czyżynach

Może nie jest ono bardzo wyraźne, ale jednak wydaje się, że nieźle widać na nim jakieś rury odpływowe i wentylację? Tu może powinien wypowiedzieć się ktoś bardziej obeznany, ale już nie wygląda to na tymczasowe instalacje mające być tylko pomocne podczas budowy.

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć więcej fotografii ilustrujących proces wznoszenia inwestycji Orlińskiego 4, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie również relacjonujemy to, jak Budimex prowadzi budowy w nowych Czyżynach – wkrótce zamieściły tam więcej zdjęć.

Jeden komentarz na temat “Końcówka prac przy konstrukcji i instalacje na Orlińskiego 4

  1. Nieźle wyglądają te tanie mieszkania w Krakowie w Czyżynach i do tego jest to również całkiem dobra lokalizacja, bo całkiem blisko jest z tego miejsca na przystanek tramwajowy na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła ze Stella-Sawickiego dzięki czemu można się w kilka minut dostać do centrum lub do Ronda Mogilskiego, skąd można dostać się w większość miejsc Krakowa.

Zostaw komentarz