Pierwsze ściany poziomu -1 os. Avia 5 Budimexu

Osiedle Avia 5 Budimexu w Czyżynach - budowa

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Niemało dzieje się również na placu budowy, na którym Budimex stawia blok, który w będzie oznaczony jako Avia 5. Tam prace ziemne skończyły się już jakiś czas temu i aktualnie powstają pierwsze elementy kondygnacji podziemnej tworzonej inwestycji. Wygląda na to, że wiosną budynek zacznie wyrastać ponad poziom gruntu.

Pierwsze ściany garażu podziemnego na os. Avia 5

O ile na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst, widać że nadal nie została zalana betonem cała podstawa bloku, to jednak poniżej można zobaczyć, że nie ma to znaczenia i w innych jego częściach dzieje się znacznie więcej. Widzimy, że wokół południowego fragmentu płyty zostały już wybetonowane pierwsze ściany podziemnej kondygnacji. Można tam również dostrzec, że z betonowej tafli wystają również zbrojenia filarów, na których będzie opierał się budynek.

Osiedle Avia w Krakowie - poziom minus jeden
Budowa garażu podziemnego na os. Avia 5

Poniżej, na ostatnim zdjęciu dokładniej można obejrzeć zbrojenia oraz deskowanie powstających ścian – pręty wystają tu już znacznie ponad ziemię. Widać, że deweloper nie próżnował tu w zimie, która trzeba zaznaczyć, była całkiem sprzyjająca tego rodzaju pracom. Jeżeli to tempo zostanie utrzymane, to zapewne wiosną będzie można się spodziewać tego, że zalana zostanie płyta nad garażem i do góry zaczną piąć się ściany kondygnacji mieszkalnych osiedla Avia 5, co bardzo powinno ucieszyć jego przyszłych mieszkańców.

Budimex buduje osiedle Avia 5 w Krakowie
Ściany poziomu -1 os. Avia 5 w Krakowie

Nieźle widać tu także odległość, która będzie dzieliła ten blok od osiedla Avia 4, które aktualnie jest na etapie wykańczania. Wcale nie będzie ona taka mała, choć znacznie bliżej tego budynku znajdzie się gotowa już i zamieszkana część tego projektu prowadzonego przez Budimex w Czyżynach.

Jeżeli ktoś miałby ochotę zobaczyć więcej fotografii z tej budowy, to wkrótce tradycyjnie pojawią się one na naszej stronie w serwisie Facebook, do której polubienia zapraszamy. W niedalekiej przyszłości pojawią się również tutaj kolejne informacje o prowadzonych w okolicy pasa startowego inwestycjach mieszkaniowych.

Zostaw komentarz