Żuraw na Orlińskiego 1 – budowa nowych mieszkań

Budimex leje beton na budowie nowych mieszkań w Krakowie

Forum Orlińskiego!

Ostatnio da się zauważyć sporo zmian w miejscu, w którym powstaje inwestycja zlokalizowana przy Orlińskiego 1. Budimex sprowadza tam coraz więcej sprzętu, a w samym wykopie pojawiają się dosyć szybko elementy przyszłego poziomu podziemnego tego bloku. Na zdjęciu ilustrującym tekst widać ciężarówkę wyposażoną w pompę do betonu, przy pomocy której tłoczony jest on w odpowiednie miejsca.

Stawianie żurawia budowlanego na Orlińskiego 1

To jednak nie wszystko, co dzieje się na Orlińskiego 1, pracę przy tej budowie rozpoczęły także ogromne dźwigi, których zadaniem jest wzniesienie tam żurawi budowlanych, które będą dostarczały budowlańcom materiały konieczne do wznoszenia tej inwestycji. Poniżej widać, że pierwszy był w trakcie składania i jego pionowa część jest już właściwie gotowa (montowana jest kabina operatora). Z pewnością nie będzie to jedyna maszyna tego rodzaju pracująca przy powstawaniu tego bloku, być może stoją już także pozostałe.

Deweloper Budimex stawia żuraw budowlany na budowie Orlińskiego 1
Lanie betonu i stawianie żurawia na Orlińskiego 1

Na tym zdjęciu znacznie lepiej widać również jak wiele sporej wielkości maszyn pracuje tam jednocześnie. Widać tu dwie pompy do betonu z ogromnymi wysięgnikami, pod które właściwie bez przerwy podjeżdżają betonomieszarki z kolejnymi metrami sześciennymi zaprawy. Zdaje się, że jej jakoś jest kontrolowana, bowiem w okolicy parkował samochód z oznaczeniami sugerującymi, że należy do firmy posiadającej laboratorium kontroli jakości betonu – ta informacja powinna ucieszyć przyszłych mieszkańców.

Zbrojenie i betonowanie w wykopie pod nowy budynek na Orlińskiego 1
Budowa kondygnacji podziemnej na Orlińskiego 1

A na ostatniej fotografii widać, że przygotowywanych jest już coraz więcej zbrojeń pod pionowe elementy podziemnej hali garażowej. Na budowie panował spory ruch, kiedy było robione zdjęcie, w jednych miejscach lał się beton, w innych układane były kolejne zbrojenia.  Wykop zmienia się niemal z dnia na dzień i przybywa w nim coraz więcej wykonanych już elementów, wygląda na to, że budowa ma niezłe tempo.

Więcej fotek ilustrujących postęp prac na tej inwestycji zapewne w najbliższej przyszłości pojawi się na naszym profilu na Facebooku, więc zapraszamy do ich obejrzenia. Niedługo zapewne również kolejne relacje z powstawania sąsiednich inwestycji.

Zostaw komentarz