Osiedle Avia 5 – zbrojenie i betonowanie wykopu

Budimex przygotowuje wykop pod budynek Avia 5 w Czyżynach

Forum mieszkańców os. Avia

Podczas gorszej, zimowej pogody, sporo również dzieje się na budowie osiedla Avia 5, którego stawianie Budimex rozpoczął całkiem niedawno. Także na taj inwestycji dało się ostatnio zauważyć szybkie tempo prac, ponieważ jeszcze do niedawna trwały tam prace ziemne przy tworzeniu wykopu, obecnie roboty mają już zupełnie innych charakter, ale o tym więcej w dalszej części tekstu.

Zbrojenie i betonowanie wykopu na budowie os. Avia 5

Pomimo tego, że ostatnio mieliśmy do czynienia z niesprzyjającą aurą, to znaczy z opadami śniegu oraz niższymi temperaturami, nie widać, żeby miało to jakikolwiek negatywny wpływ na tempo prac nie tylko przy budynkach na Orlińskiego, ale również na Avii. W wykopie pod inwestycję, o której tu mowa już jakiś czas temu całkowicie zakończono prace ziemne i przystąpiono do kolejnego etapu budowy, którym jest zbrojenie i betonowanie podstawy pod blok.

Nowe tanie mieszkania w Krakowie od Budimexu - zobacz budowę bloków
Budimex stawia blok Avia 5 w Czyżynach

Najpierw jego dno zostało pokryte niezbyt grubą warstwą betonu, którego część jeszcze schnie pod foliami mającymi zabezpieczyć go przed śniegiem i działaniem niskiej temperatury. Na warstwie, którą już związała, układane są natomiast zbrojenia, które następnie zostaną zalane grubszą powłoką betonu. Na zdjęciu powyżej widać część wykopu, w której prace są najmniej zaawansowane, czyli północną stronę bloku. Znacznie lepiej to wygląda, jeśli spojrzy się na jego południowy fragment, który ukazany został poniżej.

Osiedle Avia 5 - deweloper Budimex stawia nowe mieszkania
Zbrojenia w wykopie na budowie os. Avia 5

Zdaje się, że tam zbrojenia podłoża zostały już zalane betonem, z którego wystają elementy konstrukcyjne kondygnacji podziemnej. Widać, że także tam beton był jeszcze niedawno wylewany, ponieważ część powierzchni jest również przykryta materiałami zabezpieczającymi. Na tym zdjęciu dobrze ukazany jest też obrys bloku od tej strony, czyli można sobie wyobrazić na tej podstawie, jaki będzie on miał kształt.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z tej budowy, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie wkrótce na pewno jeszcze kilka się pojawi. Zapraszamy również do udziału w dyskusjach toczących się na forum, można się na nim zdobyć sporą ilość ciekawych informacji dotyczących prowadzonych w tej okolicy inwestycji.

Zostaw komentarz