Osiedle Avia 2 w Czyżynach – zdjęcia z budowy IV p.

Inwestycja osiedle Avia II w Czyżynach w Krakowie

Forum mieszkańców nowych Czyżyn!

W szybkim tempie posuwają się również roboty przy wznoszeniu osiedla Avia 2. Deweloper prowadzi tam już zaawansowane prace na czwartym piętrze, czyli również tu budowa idzie do przodu bardzo sprawnie, ale więcej szczegółów na ten temat poniżej.

VI piętro na budowie os. Avia 2 w Czyżynach

Na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst widać, że od strony zachodniej na budowie osiedla Avia 2 zostało już częściowo przygotowane zbrojenie pod postawienie ściany od strony zachodniej na czwartym piętrze. Zapewne wkrótce zostanie ona zalana betonem. Dalej posunięte są roboty od wschodniej strony budynku, w tym skrzydle piąta kondygnacja jest już niemal gotowa i być może zalana została nad nią płyta, albo przynajmniej jest do tego przygotowane deskowanie.

Osiedle Avia w Czyżynach - nowe tanie mieszkania
Avia 2 w sąsiedztwie Avii 4 od południowego-wschodu

Powyższe zdjęcie również dobrze pokazuje odległość gotowej już prawie Avii 4 i Avii 2. Bloki będą dosyć blisko siebie, jednak jak widać, nawet w zimie będą całkiem nieźle doświetlone. Tym bardziej, że przewyższenia w budynku, o którym tu mowa będą miały po kilkanaście kondygnacji. Tym powyżej 7 piętra już niewiele budynków będzie zasłaniało światło i zapewne daleki widok. Niżej natomiast fotografia przedstawiająca ten sam powstający blok, jednak od strony północno-zachodniej.

Budimex buduje nowe mieszkania w Krakowie osiedle Avia 2
Budowa osiedla Avia 2 w krakowskich Czyżynach

Widać, że jak na razie niemal wszystko jest tu odlewane z betonu, tymczasem np. na osiedlu Orlińskiego 4 większość ścian osłonowych budowana była z pustaków silikatowych. Jednak to był znacznie niższy budynek (8 kondygnacji), tu na pewno trzeba stosować bardziej wytrzymałe materiały, skoro blok ma być dwukrotnie wyższy. Widać jednak, że jest tu sporo ciekawej architektury i gotowa inwestycja może wyglądać naprawdę nieźle.

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć większą ilość zdjęć, to w takim razie zapraszamy na naszą witrynę na Facebooku, gdzie niedługo powinny się one pojawić. Dobrze również odwiedzić nasze forum, gdzie toczą się dyskusje na temat powstających w dzielnicy Czyżyny nowych mieszkań.

Zostaw komentarz