Osiedle Avia 4 – kolejna część elewacji gotowa

Gotowy budynek Avia 4 - nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Zapewne wiele osób, które kupiły mieszkania od Budimexu Nieruchomości w okolicach pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach, zastanawia się jak finalnie będą wyglądały ich przyszłe domy oraz całe osiedle nowych mieszkań, które tam powstaje. Jakieś pojęcie o tym mógł dawać budynek Avia 6, jednak patrząc na niego, wydaje się, że znacznie odbiega on od tego, co przygotowali projektanci w przypadku kolejnych inwestycji powstających w ramach tego projektu. Teraz jednak możemy zobaczyć nieco więcej.

Elewacja na budynku Avia 4 – może się podobać

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, jak wyglądają budynki stawiane przez Budimex, to w Czyżynach pojawia się właśnie kolejny przykład architektury wznoszonej przez tego dewelopera. Pisaliśmy już o tym, że część elewacji na Avii 4 została ukończona, jednak teraz zdjęto rusztowanie z kolejnego fragmentu budynku, który wydaję się być znacznie ciekawszy. Poniżej widać „wystającą” część południową bloku, tu jest podobnie, jak od północy, jednak nie ten fragment jest tu chyba najbardziej interesujący.

Elewacja na budynku Avia 4 budowanym przez Budimex w Czyżynach
Kolejna część gotowej elewacji na osiedlu Avia 4

Znacznie lepiej wydaje się prezentować ten budynek od strony południowo-wschodniej, gdzie zamiast brązów zastosowano do wykończenia biel i czerń, co zostało zilustrowane niżej oraz na pierwszej fotografii. Użyte kolory świetnie do sienie pasują i dodają blokowi elegancji, podobnie jak pionowe linie okien oraz poziome linie balkonów. Z całą pewnością można powiedzieć, że jest to architektura, która na tle tego, co aktualnie buduje się w Krakowie (budynki mieszkalne), wypada przynajmniej bardzo dobrze.

Nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach na osiedlu Avia
Elewacja os. Avia 4 od strony południowo-wschodniej

Interesujące jak na tym tle będą prezentowały się kolejne powstające inwestycje w nowych Czyżynach, ale wydaje się, że nie powinno być gorzej. Zwłaszcza, że prezentowane do te pory makiety były utrzymane w podobnym stylu. Jeszcze w tym roku ostateczny wygląd swojego bloku poznają przyszli mieszkańcy inwestycji Orlińskiego 4, bowiem następny w kolejce do wykończenia jest właśnie ten blok. W każdym razie jeżeli zostanie utrzymana spójna architektura, co całe osiedle w przyszłości może prezentować się świetnie.

Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć więcej zdjęć budynku Avia 4, to zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie wkrótce się one pojawią. Sporo interesujących informacji można znaleźć również na naszym forum, na którym przyszli mieszkańcy omawiają istotne dla siebie sprawy jeszcze zanim zamieszkają w nowych lokalach.

Zostaw komentarz