Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon zaprasza na sprzątanie w Czyżynach

Przystanek Jurczaka / Czyżyny estakada

Czyżyny – forum

Ostatnio mamy sporo akcji polegających na porządkowaniu dostępnych publicznie przestrzeni, które przez wiele osób mylone są z wysypiskiem śmieci. Kilka dni temu odbyło się sprzątanie terenu Muzeum Lotnictwa Polskiego, znajdującego się w sąsiedztwie pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach. A teraz czas na porządki na terenie Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, które ma stanąć w tej okolicy w najbliższych latach.

Sprzątanie terenu Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon we wtorek 23 kwietnia

Gradka dla wszystkich, którzy chcieliby zaznać nieco gimnastyki po świątecznym ucztowaniu i przy okazji zrobić coś pożytecznego. Już w poświąteczny wtorek (23 kwietnia) o godzinie 13:30 rusza akcja porządkowania zielonego terenu, na którym ma zostać zlokalizowane centrum nauki, a jest tam sporo do zrobienia, bowiem wiele osób traktuje niestety to miejsce, jako wysypisko śmieci. Zbiórka odbywa się przy przystanku Jurczaka, czyli przy estakadzie widocznej na zdjęciu powyżej.

Teren budowy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie
W tej okolicy wkrótce rozpocznie się budowa Cogiteonu

Cała akcja ma zakończyć się około 17 i mniej więcej do tego czasu można włączać się do pomocy. Dodatkową atrakcją ma być również mobilna wystawa „Naukowiej”, która jeszcze nie była prezentowana w Krakowie, a może dać przedsmak tego, jak miałoby w przyszłości działać MCN Cogiteon. Lubimy takie akcje w dzielnicy, więc gorąco zapraszamy do wzięcia udziału!

Zostaw komentarz