Mapa osiedla Avia w krakowskich Czyżynach

Plan osiedla Avia Budimexu w krakowskich Czyżynach

Forum mieszkańców osiedla osiedla Avia!

W dzielnicy Krakowa Czyżyny Budimex Nieruchomości buduje nowe mieszkania, na które składają się dwa projekty, nadano im nazwy osiedle Orlińskiego oraz osiedle Avia, które łącznie będą składały się przynajmniej z kilkunastu różnej wielkości budynków. Jeśli chodzi o drugą z wymienionych inwestycji, to choć podobnie jak pierwsza powstaje ona etapami, to jeden budynek jest już gotowy i mieszkają w nim ludzie, a kolejny jest bardzo blisko ukończenia, jednak numery poszczególnych bloków nie odpowiadają tu kolejności w której były budowane, stąd właśnie czasem jest problem z precyzyjnym określeniem co jest czym.

Plan osiedla Avia – rozkład i numery budynków

Z wymienionych powyżej powodów, warto usystematyzować sobie wiedzę i spojrzeć na mapę, na której oznaczone zostały poszczególne budynki oraz ich numery. Można ją znaleźć przy bramie wjazdowej na osiedle znajdującej się w ciągu ulicy Bolesława Orlińskiego i właśnie jej zdjęcie zamieszczamy poniżej. Zapoznanie się z nią powinno ułatwić rozpoznanie poszczególnych części inwestycji i zorientowanie się w tym, co już powstało, a co zostanie zbudowane w sąsiedztwie kiedy już całe założenie zostanie ukończone. Warto to zrobić, jeśli planuje się tam zakup mieszkania, da się dzięki temu przewidzieć czy, a jeśli tak to co powstanie kiedyś przed oknami nabytego lokalu.

Mapa osiedla Avia w Krakowie Czyżynach
Plan rozkładu budynków na osiedlu Avia od Orlińskiego

Na grafice widać zaznaczone poszczególne budynki wraz z numerami, które zostały im nadane, widziane od strony wjazdy z ulicy Orlińskiego. Przyglądając się jej łatwo stwierdzić, że nie bardzo pokrywają się one z kolejnością, w której poszczególne inwestycje były rozpoczynane. I tak wyliczając następujące po sobie fazy inwestycji od najwcześniejszej:

  • Avia 6 to etap I – budynek już ukończony i zamieszkany w tylnej części osiedla.
  • Avia 4 to etap II – budynek bliski ukończenia stojący już, niemal na przeciwko bramy wjazdowej.
  • Avia 2 to etap III – budynek z dwiema 15-piętrowymi wieżami znajdujący się blisko kościoła.
  • Avia 5 to etap IV – jak na razie tworzony jest wykop, nad którym stanie ten zespół budynków.

Widać, że pomimo tego, że powstało tam już sporo, nie jest to jeszcze nawet połowa realizacji tego projektu, ponieważ docelowo budynków (bądź ich zespołów) ma być aż 8, a jak na razie stoją tylko dwa. Można z tego wnioskować także, że w związku z tym prace budowlane potrwają tam jeszcze dosyć długo i na pewno będą się one wiązały z niedogodnościami dla mieszkańców, którzy tam się wprowadzą lub już zasiedlili lokale. A do tego przecież trzeba doliczyć również osiedle Orlińskiego, w skład którego także wejdzie sporo bloków. Na przedstawionej mapie, po jej lewej stronie widoczny jest także obszerny plac zabaw na Avii zaznaczony jasnozielonym kolorem, którego fragment pokazaliśmy na zdjęciu poniżej.

Teren rekreacyjny i plac zabaw na osiedlu avia
Teren rekreacyjny należący do osiedla Avia

Został on zaprojektowany na części zabytkowego pasa startowego będącego obok np. starej zajezdni w Czyżynach, jedną z pozostałości po lotnisku, które funkcjonowało tam jeszcze w latach 50. Ten teren rekreacyjny ma stanowić jedną z głównych zalet powstającego osiedla i w założeniach ma być przeznaczony tylko dla jego mieszkańców. Cały teren na którym znajdą się bloki (pokazany na planie) zostanie ogrodzony, a przy bramie wjazdowej z ul. Orlińskiego już jest posterunek ochroniarza. Dodatkowo każdy blok zyska „bliski” płot, który oddzieli go od sąsiednich. Inna polityka została zastosowana w przypadku Orlińskiego, gdzie ogrodzeń nie będzie, więc każdy w ramach inwestycji Budimexu znajdzie coś dla siebie.

Oczywiście zapraszamy na nasze forum gdzie toczą się dyskusje na temat realizacji tych i innych projektów deweloperskich w Czyżynach. Warto zajrzeć też na naszą stronę w serwisie Facebook, gdzie często publikujemy obszerniejsze fotorelacje oraz różnego rodzaju informacje dotyczące tej dzielnicy.

2 komentarze na temat “Mapa osiedla Avia w krakowskich Czyżynach

  1. Najlepiej śledzić w tej sprawie nasze forum oraz stronę dewelopera Budimex, bo zapewne tam właśnie najwcześniej pojawią się tego rodzaju informacje. Na pewno warto też zadzwonić do biura sprzedaży, bo na pewno tam wiedzą najwięcej.

Zostaw komentarz