Osiedle Avia 5 (etap IV) powstaje w Czyżynach

Avia 5 - IV etap osiedla powstaje w Czyżynach w Krakowie

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Budimex Nieruchomości długo przygotowywał się do rozpoczęcia budowy kolejnego etapu osiedla Avia, ale zdaje się, że prace wreszcie ruszyły. Takie informacje przekazane nam zostały przez osoby odwiedzające okolice nowych Czyżyn, a dokładniej, że rozpoczęło się przygotowywanie wykopu pod tą inwestycję – chyba już ostatnią, która ruszy tam jeszcze w tym roku.

Budimex rusza z budową IV etapu osiedla: Avia 5

Na działce na której w przyszłości powstanie blok z mieszkaniami, zgromadzono kilka jednostek ciężkiego sprzętu, a od strony południowej ruszyło już przygotowywanie wykopu. Raczej będzie on duży, ponieważ najpewniej założenia planu są takie, że oba budynki stawiane w ramach tego projektu znajdą się nad jedną halą garażową. Zdjęcie ilustrujące ten tekst przedstawia jeszcze prace związane z grodzeniem terenu, natomiast poniżej widać z góry miejsce, w którym w przyszłości staną te nowe bloki w Krakowie. Znajdą się one po drugiej stronie drogi dojazdowej do gotowych i zasiedlonych już mieszkań na Avii.

Teren budowy czwarteg etapu osiedla Avia 5
Miejsce w którym powstanie osiedle Avia 5 (etap IV)

Także ta inwestycja będzie się charakteryzowała dosyć znacznymi rozmiarami, ponieważ znajdą się w niej 272 nowe mieszkania o zróżnicowanym metrażu rozmieszczone w dwóch budynkach mających po 7 pięter. Co istotne, na parterze znajdzie się tam miejsce na kilka obszernych lokali usługowych, dzięki czemu przyszli mieszkańcy będą mogli załatwić wiele drobnych spraw na miejscu. Termin realizacji tego przedsięwzięcia został wyznaczony na III kwartał 2016 roku, czyli klienci powinni otrzymać mieszkania wcześniej, niż ci, którzy kupili lokale na Orlińskiego 1, one gotowe będą dopiero w 2017 roku.

Tu powstanie 4 etap osiedla Avia 5
Grodzenie terenu pod budowę Avii 5 (etap IV)

Zazwyczaj, kiedy zaczynały się prace przy kolejnej części osiedla, Budimex ruszał ze sprzedażą mieszkań w niej, jednak inaczej jest w tym przypadku, ponieważ dla tej inwestycji już we wrześniu rozpoczęło się podpisywanie umów deweloperskich, więc może być tak, że większość lokali tam znalazła już swoich przyszłych właścicieli. Nabywcy, którzy jeszcze aktu notarialnego nie podpisali i zrobią to dopiero po świętach, będą w tej szczęśliwej sytuacji, że zapewne ich lokale będą już objęte nową ustawą o prawach konsumenta, według której gwarancja na nowe mieszkania ma zostać wydłużona z obecnych 3 lat do 5, a to może być znacząca różnica.

Zapewne wkrótce odwiedzimy teren budowy z aparatem i wrzucimy również małą relację fotograficzną z początków prac. Zapewne zdjęcia pojawią się również na naszej stronie na Facebooku, do której polubienia zapraszamy.

Zostaw komentarz