Wykop pod blok Orlińskiego 1 w Czyżynach

Budimex buduje blok Orlińskiego 1 w nowych Czyżynach w Krakowie

Forum mieszkańców osiedla Orlińskiego!

Widać, że wielka koparka wciąż pracuje w wykopie, na miejscu którego w niedalekiej przyszłości Budimex Nieruchomości zacznie stawiać blok oznaczony jako Orlińskiego 1. To znacznych rozmiarów inwestycja, nad jednym rozległym garażem podziemnym staną tu kiedyś dwa kilkunastopiętrowe budynki, co dobrze widać na planach udostępnianych klientom przez sprzedawców.

Nowe mieszkania na Orlińskiego 1 w Czyżynach

Z pewnością wiele osób, które zakupiły nowe mieszkania od Budimexu w nowych Czyżynach z zaciekawieniem przygląda się relacjom z tego, co dzieje się na placu budowy bloku, który kiedyś zostanie oznaczony jako Orlińskiego 1. Powstający tam wykop robi się coraz większy, poniżej można zobaczyć spojrzenie na niego od strony zachodniej. W dalszej perspektywie na zdjęciu widać koparkę, to ta sama, którą pokazaliśmy na zdjęciu ilustrującym ten tekst. Na ostatnim planie jest na nim natomiast widoczne osiedle Avia i powstający w jego ramach kolejny blok.

Budowa nowych mieszkań przez Budimex na Orlińskiego 1
Orlińskiego 1 – powstający wykop pod blok

Natomiast trzecia grafika przedstawia spojrzenie na południową stronę powstającej dziury. Z tej perspektywy wydaje się, że część robót ziemnych jest już tutaj zakończona. Można również rozpoznać częściowo kształt budynku, który tam powstaje, czyli zaokrąglone skrzydło od strony ulicy Stella-Sawickiego. W tle widać powstający blok przy Orlińskiego 4, na którym trwają aktualnie prace na poziomie trzeciego piętra. Ciekawe czy jeszcze w tym roku, podczas zimowych mrozów Budimex rozpocznie stabilizowanie podłoża pod ten znacznych rozmiarów budynek. Wydaje się, że jest to ważny element prac w przypadku tej wielkości inwestycji.

Budimex Nieruchomości stawia blok w nowych Czyżynach na Orlińskiego
Budimex: gotowa część wykopu na Orlińskiego 1

Widać, że również na tej budowie powstającej w ramach nowych Czyżyn Budimex sprawnie prowadzi prace. Wygląda na to, że po zakończeniu robót ziemnych pod jeden budynek, realizująca je ekipa zostaje przeniesiona w kolejne miejsce, gdzie zajmuje się przygotowywaniem podłoża pod kolejny blok. W tej sytuacji można się spodziewać, że skoro ten etap prac będzie na Orlińskiego 1 powoli dobiegał końca, wkrótce rozpocznie podpisywanie umów deweloperskich związanych ze sprzedażą nowych mieszkań w kolejnej inwestycji powstającej w ramach tego projektu, a jednocześnie ruszą także prace przy jej wznoszeniu.

Oczywiście gdyby ktoś miał ochotę na więcej zdjęć, to wkrótce pojawią się na Facebooku. W niedalekiej przyszłości opublikujemy także relacje z kolejnych budów, które są tam prowadzone. Zapraszamy również do dyskusji o inwestycji na forum, gdzie można wymienić się swoimi doświadczeniami dotyczącymi kupna mieszkania w Czyżynach i nie tylko w tej lokalizacji.

Zostaw komentarz