Prace na poziomie garażu w bloku Orlińskiego 6

Orlińskiego 6 - prace budowlane na poziomie -1

Forum mieszkańców Orlińskiego!

Będąc na placu budowy nowych Czyżyn, zajrzeliśmy także do dziury, na miejscu której w przyszłości stanie budynek oznaczony adresem Orlińskiego 6. Tam także zachodzą spore zmiany i coraz więcej elementów podziemnej kondygnacji jest już gotowych. Więcej informacji o stanie tej budowy można znaleźć w dalszej części tego tekstu.

Zaawansowanie prac na poziomie minus jeden

W miejscu, w którym jeszcze nie tak dawno był tylko wykop pod kolejny z bloków stawianych w Czyżynach zmienia się coraz więcej. Jak widać na umieszczonej poniżej fotografii, znaczna część bocznych ścian podziemnych została już wykonana, głównie te od strony ulicy Stella-Sawickiego. Podobnie ma się sprawa z filarami, na których w przyszłości wsparty zostanie strop hali garażowej, co prawda wciąż sporo zostało ich do zalania betonem, ale większość położona najbliżej sąsiedniego budynku jest już gotowa.

Orlińskiego 6 - prace budowlane prowadzone na poziomie hali garażowej
Zaawansowanie prac na poziomie garażu przy Orlińskiego 6

Powyższa grafika dobrze obrazuje także to, ile pracy zostało tam jeszcze do wykonania. O ile strona zachodnia jest już w dużej mierze na tym poziomie skończona, i jest tam już przygotowywane deskowanie pod zalanie płyty, to od wschodu do wykonania została jeszcze spora ilość zbrojeń. Wato pamiętać o tym, że te fotografie zostały wykonane już kulka dni temu, więc od tego czasu prace mogły posunąć się jeszcze do przodu i tak się zapewne stało. Trudno powiedzieć czy jeszcze w tym roku nad całym poziomem garażu podziemnego zostanie zalana płyta, na pewno spore znaczenie będzie tu miała pogoda. Jeśli nie będzie zbyt kapryśna, to można spodziewać się szybkiego postępu robót na terenie tej inwestycji, co na pewno będziemy tu relacjonować.

Przygotowania do zalania płyty nad halą garażową na Orlińskiego 6
Orlińskiego 6: cześć deskowania pod płytę na poziomie 0

Patrząc na ten plac budowy, widać jego wielkie rozmiary np. w porównaniu z innym projektem Budimexu Nieruchomości realizowanym po sąsiedzku, czyli Orlińskiego 4 – częściowo stan zaawansowania powstawania tego bloku widać na środkowej grafice. W każdym razie i tu deweloper narzucił sobie niezłe tempo, a sądząc po zgromadzonych materiałach koniecznych np. do wykonywania zbrojeń, w najbliższym czasie nie zamierza robić sobie przerwy zimowo-świątecznej.

Gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć jeszcze więcej zdjęć ilustrujących to, jak idą tam prace, to wkrótce pojawią się one na naszym facebookowym profilu. Niedługo także napiszemy więcej o kolejnych nowych mieszkaniach powstających w Czyżynach, a w dziedzinie budowlanki wielorodzinnej dzieje się tam naprawdę sporo, i nic w tym dziwnego, bo przecież jest to całkiem atrakcyjne miejsce do zamieszkania.

Zostaw komentarz