Mieszkańcy posadzili kwiaty w Parku Skalskiego

Mieszkańcy Czyżyn sadzą kwiaty w Parku Skalskiego

Forum osób mieszkających w Czyżynach

Już za kilka miesięcy, czyli wczesną wiosną, Czyżyny, a przynajmniej Park Skalskiego zyskają prawdopodobnie nową atrakcję – będzie nią łąka z krokusami i cebulicami, których cebulki były dzisiaj sadzone przez mieszkańców Krakowa. Akcja została zorganizowana przez Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Radę Dzielnicy Czyżyny i miejmy nadzieję, że już wiosną będzie ją można uznać za zakończoną pełnym sukcesem.

Integracja mieszkańców Czyżyn i wspólne dbanie o zieleń

Wydarzenie można jednak już teraz uznać za udane, bowiem podczas sadzenia cebulek spotkali się mieszkańcy okolicznych osiedli, którzy wspólnie chcieli zadbać o okolicę, w której mieszkają. Akcja zorganizowana przez miejskich urzędników oraz radnych dzielnicowych zgromadziła sporo młodszych i starszych fanów zieleni, rodziny z dziećmi, a wśród nich także członków stowarzyszenia Wspólne Czyżyny działającego od niedawna na rzecz naszej dzielnicy.

Mieszkańcy Czyżyn sadzą kwiaty w Parku Skalskiego w Krakowie Czyżynach
Mieszkańcy Czyżyn sadzą kwiaty w Parku Skalskiego

Łaskawa okazała się także pogoda, co prawda zbyt ciepło nie było, jednak nie lało, ani nie padał śnieg, co o tej porze roku nie byłoby specjalnie zaskakujące. ZZM ze swojej strony zapewnił wsparcie w postaci cebulek kwiatowych – było ich ok. 3 tys., a także narzędzi do ich wkopywania w ziemię – ta także została wcześniej przygotowana, w przyszłym roku powinien wyrosnąć na niej piękny trawnik. Równocześnie z mieszkańcami, pracownicy urzędu odpowiedzialnego za zieleń w Krakowie, zajmowali się sadzeniem krzewów na sąsiednich skwerach.

Cebulki kwiatów w ziemi w Parku Skalskiego w Czyżynach
Cebulki krokusów i cebulic podczas sadzenia w Czyżynach

Trzeba pochwalić Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Radę Dzielnicy za zorganizowanie całego spotkania, bowiem mieszkańcy mogli się integrować nie tylko podczas sadzenia roślin, ale również przy kawie, herbacie oraz poczęstunku, na który składały się również kiełbaski z grilla. Taki sposób spędzania wolnego czasu na pewno sprzyja nawiązywaniu dobrych relacji sąsiedzkich.

Integracja mieszkańców Czyżyn w Krakowie przy sadzeniu kwiatów
Integracyjny grill w Czyżynach podczas sadzenia kwiatów

Kto nie był, niech żałuje i przybędzie na kolejne organizowane w okolicy wydarzenie, a miejmy nadzieję, że będzie ich w Czyżynach więcej. Cieszy także to, że Zarząd Zieleni Miejskiej zwrócił uwagę na naszą dzielnicę i udało się tu urządzić taką akcję. Liczymy na to, że urzędnicy miejscy odpowiedzialni za zieleń oraz radni dzielnicowy pomogą także w urządzeniu w okolicy całkiem nowego parku, którego projekt wygrał w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Tymczasem czekamy na wiosnę i naszą, czyżyńską łąkę z krokusami.

Zostaw komentarz