Posadźmy krokusy w Parku Skalskiego na os. Dywizjonu 303

Sadzenie krokusów w Parku Skalskiego w Czyżynach

Forum mieszkańców Czyżyn

Ciekawe wydarzenie zapowiada się najbliższą sobotę (26.11) w Czyżynach, a do tego związane jest z dbaniem o zieleń w dzielnicy, co w ostatnim czasie jest tematem przyciągającym sporo uwagi mieszkańców. Tym razem sprawa dotyczy Parku Skalskiego, w którym mieszkańcy wraz z pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej posadzą kwiaty – zakwitną tam już wiosną.

5 tysięcy krokusów i przebiśniegów do posadzenia w Parku Skalskiego

Od dłuższego czasu Park Skalskiego w Czyżynach sprawiał wrażenie raczej zaniedbanego przez miejskie służby, choć korzysta z niego wielu mieszkańców okolicznych osiedli. Ostatnio jednak coś w sprawie zaczęło się zmieniać i urzędnicy miejscy odpowiedzialni za zieleń w Krakowie zabrali się także za przywrócenie temu terenowi świetności… a przynajmniej należyte jego uporządkowanie. W kolejny etap tych prac zaangażować mogą się także mieszkańcy Krakowa, bowiem  już w najbliższą sobotę o godzinie 11 w Parku Skalskiego odbędzie się sadzenie cebulek, z których już wiosną wyrosną krokusy i przebiśniegi – na imprezę zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej i Rada Dzielnicy XIV Czyżyny.

Sadzenie krokusów w parku na osiedlu Dywizjonu 303 w Krakowie

Poza sadzeniem roślin, będzie można napić się kawy lub herbaty, a także skorzystać z grilla – choć o aprowizację każdy musi zadbać już we własnym zakresie. Ale przede wszystkim będzie można się poznać, porozmawiać z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej oraz Rady Dzielnicy, a także z sąsiadami o sprawach ważnych dla mieszkańców okolicy. Spotkać będzie tam można także z członków lokalnego stowarzyszenia Wspólne Czyżyny – zostało powołane po to, aby uczynić naszą dzielnicę jeszcze lepszym miejscem do życia. Jeśli ktoś ma sprawę, którą uważa za ważną dla mieszkańców Czyżyn, to na pewno warto opowiedzieć o niej na sobotnim spotkaniu.

Zostaw komentarz