Nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach widziane z góry

Nowe Czyżyny - osiedle mieszkaniowe w Czyżynach z góry

Forum mieszkańców Czyżyn

Pamiętacie może świetny film o nowym osiedlu w Czyżynach budowanym przez Budimex, nagrany z drona przez firmę K2DRON.pl, który jakiś czas temu został udostępniony na forum? Otóż dzięki uprzejmości jego autora, możemy podzielić się tu kilkoma zdjęciami osiedli Avia i Orlińskiego zrobionymi z powietrza. Trzeba przyznać, że takie duże inwestycje budowlane fotografowane z dużej wysokości robią ogromne wrażenie, a poniżej można zobaczyć, jak nowe budynki wpisują się w nieco szerszy kontekst okolicy.

Zdjęcia i filmowanie inwestycji budowlanych z drona – Avia i Orlińskiego

A tak prezentują się zdjęcia budowy nowych osiedli wykonane przez K2DRON.pl z powietrza, trzeba przyznać, że są imponujące. Poniżej można zobaczyć Osiedle Orlińskiego po lewej stronie oraz zbudowane znacznie wcześniej Osiedle Dywizjonu 303 po stronie prawej. Obydwa oddziela od siebie pas startowy dawnego lotniska w Czyżynach, na którego części deweloper Budimex urządził obszerny plac zabaw na osiedlu Avia, a część służy wciąż tej firmie, za miejsce składu materiałów budowlanych dla wznoszonych cały czas bloków. Widać także wyraźnie, że intensywność zabudowy na terenie zagospodarowywanym przez firmę deweloperską jest znacznie wyższa od tej, którą zaplanowali projektanci osiedla zbudowanego kilkadziesiąt lat temu.

Zabudowa w sąsiedztwie pasa startowego w Krakowie Czyżynach
Czyżyny widziane z góry, w dale zachodnia część pasa startowego

Interesująca jest także dalsza perspektywa tego zdjęcia, zakręcająca ulica Stella-Sawickiego, za nią biurowce wzdłuż ulicy Życzkowskiego, zachodnia strona pasa startowego i akademiki Politechniki Krakowskiej. Wreszcie widać także znacznie bardziej oddalone budynki biurowe, jak Buma Quattro albo Alma Tower, bloki przy ul. Strzelców na Prądniku Czerwonym, a nawet niedokończony od kilkudziesięciu lat budynek zwany Szkieletorem. Z pewnością każdy znajdzie na nim znacznie więcej ciekawych szczegółów. Kolejne zdjęcie przedstawia Osiedle Avia i Orlińskiego widziane od strony południowej.

Osiedle Nowe Czyżyny widziane z góry - budynki wzdłuż ulicy Orlińskiego
Osiedle Nowe Czyżyny Kraków z lotu ptaka (drona) od K2DRON.pl

Na samym jego dole znajduje się teren, na którym ma powstać nowy park w Czyżynach, który zdobył finansowanie w głosowaniu mieszkańców w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Niestety mimo uzyskanego społecznego poparcia i zapewnienia finansowania, losy zieleńca cały czas się ważą, o czym ostatnio tutaj pisaliśmy. Wyżej nowo budowane bloki poczynając od zamieszkanego już Orlińskiego 4 z regularnymi rzędami balkonów, przez Orlińskiego 6, w którym jeszcze trwają odbiory nowych mieszkań od dewelopera, po takie, jak Orlińskiego 12, gdzie do ukończenia pozostało jeszcze jedno piętro konstrukcji. Dalej, na linii horyzontu widać nawet Szpital Rydygiera, a także wbijające się w niebo, strzeliste kominy kombinatu oraz jego zabudowania.

Osiedle Avia i Osiedle Orlińskiego Kraków - wieżowce budowane w Czyżynach
Wieżowce, które buduje deweloper Budimex w Krakowie

Ostatnia fotografia to rząd wieżowców w Czyżynach stawianych przez Budimex na tle kominów i chłodni elektrociepłowni w Łęgu. Część z widocznych bloków jest jeszcze w trakcie budowy, w bardziej lub mniej zaawansowanym jej stadium, jednak pierwszy z nich – budynek Avia 2 jest już ukończony i wkrótce zaczną się w nim odbiory nowych mieszkań od dewelopera.

Trzeba przyznać, że takie spojrzenie na inwestycję z góry niezwykle interesujące, bowiem doskonale ilustruje skalę wielkości przedsięwzięcia. Trzeba przyznać, że K2DRON.pl zrobili naprawdę świetną robotę i przydałoby się częściej oglądać tego rodzaju zdjęcia i filmy, które pokazują, jak zmienia się Kraków.

Zostaw komentarz