Orlińskiego 12 – sprzedaż nowych mieszkań i wizualizacje bloku

Inwestycja Orlińskiego 12 od dewelopera Budimex w Krakwie Czyżynach

Forum Osiedla Orlińskiego

Wiele osób mieszkających na osiedlu Avia i Orlińskiego oraz tych, które kupiły tam mieszkania i czekają na ich odbiór, zastanawiało się jakie jest przeznaczenie budynku Orlińskiego 12, który pomimo tego, że budowany, to jednak długo nie zostawał wprowadzony do sprzedaży. Pojawiały się różne hipotezy, że może wykupi go Państwowy Fundusz Mieszkań na Wynajem, albo miasto Kraków, by urządzić tam mieszkania socjalne. Wszystkie te przewidywania okazały się jednak nietrafione, o czym mogliśmy się przekonać w ostatnich dniach.

Nowe tanie mieszkania w Krakowie na Orlińskiego 12 w sprzedaży

Chociaż oficjalna sprzedaż nowych tanich mieszkań od Budimexu w Krakowie Czyżynach rozpoczęła się już przed dwoma tygodniami, to jednak dopiero ostatnio deweloper udostępnił ich rzuty oraz ceny na stronie internetowej, gdzie można dokładniej przyjrzeć się ofercie. Dostępne dla  klientów są kawalerki, mieszkania dwupokojowe oraz trzypokojowe, a metraże zaczynają się od niecałych 30 m2 (kawalerki z osobnymi, jasnymi kuchniami), a kończą na nieco ponad 64 m2 za obszerne trzy pokoje z osobną kuchnią, loggią oraz dodatkową toaletą. Niestety część lokali została zaprojektowana w taki sposób, że pomiędzy ścianami nie wszędzie są kąty proste, a to często komplikuje późniejsze urządzanie mieszkania i sprawia, że pomieszczenia są mniej ustawne. Jeżeli chodzi o ceny nowych mieszkań w Czyżynach, to tu można ciągle kupić je z dopłatą MdM, jednak już nie wszystkie, bowiem za metr kwadratowy trzeba tu zapłacić od 4 500 zł do nawet 5 500 – 5 600 zł, czyli rozpiętość jest spora i dużo zależy od wielkości lokalu oraz piętra, na którym się on znajduje. Warto także zaznaczyć, że w przypadku tej inwestycji dostępne są jedynie trzy miejsca postojowe naziemne i nieco ponad 30 stanowisk w garażu podziemnym – na ponad 100 mieszkań nie są to liczby oszałamiające. Oczywiście miejsce postojowe pod budynkiem, to wydatek rzędu 50 000 zł, czyli kolorowo nie jest.

Deweloper Budimex nieruchomości buduje tanie mieszkania w Krakowie - Orlińskiego 12
Budowa bloku Orlińskiego 12 w Krakowie Czyżynach

Z pewnością zaletą tego budynku, jest to, że powstaje na uboczu osiedla, czyli przynajmniej jak na razie, nie będzie otoczony innymi blokami. Trudno powiedzieć, czy nowy park w Czyżynach, za którego powstaniem opowiedzieli się mieszkańcy Krakowa w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego faktycznie zostanie urządzony, bowiem nie jest pewne, czy miasto nie straci działek, na których miał on zostać zrealizowany. Jednak gdyby doszło do jego budowy, to blok Orlińskiego 12 na całej swojej długości od strony zachodniej graniczyłby właśnie z zielenią, ale to jeszcze nic pewnego i może się okazać, że za jakiś czas zaczną powstawać tam kolejne budynki. Natomiast od południa prawdopodobnie inwestycja ta będzie graniczyła z filią krakowskiego Muzeum Inżynierii Miejskiej, które ma poważne plany zagospodarowania zabytkowego hangaru w Czyżynach znajdującego się na tym terenie – remont historycznego budynku już się rozpoczął. Być może dla części osób znaczenie będzie miało także to, że z działki, na której powstaje ta inwestycja, jest znacznie bliżej do przystanku tramwajowego Stella-Sawickiego, niż większości innych lokalizacji na osiedlu.

Wizualizacja bloku Orlińskiego 12 od dewelopera Budimex - strona zachodnia
Wizualizacja inwestycji Orlińskiego 12 od strony zachodniej

Sam budynek na wizualizacjach prezentuje się całkiem nieźle i wciąż nawiązuje do architektury i stylistyki całego osiedla stawianego w Czyżynach przez Budimex. Wizualizacja na początku tekstu przedstawia wschodnią elewację, natomiast pokazana powyżej, zachodnią. Widać, że w zależności od strony, klienci dewelopera mają do wyboru balkony lub loggie – każde mieszkanie ma do nich dostęp. Sporą różnicą w stosunku do innych inwestycji tego dewelopera w tej okolicy jest to, że trafiła ona do sprzedaży w chwili, kiedy budowane było już ostatnie, 7 piętro, czyli w tym przypadku klienci nie kupują już dziury w ziemi, ale mieszkania w stojącym budynku, dzięki czemu na lokale będą też nieco krócej czekać.

Widać, że blok, o którym mowa ma sporo plusów, ale także klika poważnych minusów, których nie miały poprzednie etapy budowy osiedla. Jeśli ktoś chciałby o tym porozmawiać lub poznać więcej szczegółów, zapraszamy do dyskusji o nowej inwestycji na forum nowych Czyżyn.

Zostaw komentarz