Nowe Czyżyny – postępy na budowach os. Avia

Budowa nowych Czyżyn przez Budimex w Krakowie

Odwiedź forum mieszkańców nowych Czyżyn!

Zastanawiacie się jak przebiega budowa bloków w nowych Czyżynach? Okazuje się, że Budimex Nieruchomości, to jak na razie całkiem sprawny deweloper i prace idą zgodnie z harmonogramami, a często nawet je wyprzedzają. Ostatnio znów odwiedziliśmy z aparatem okolice placów budowy i okazało się, że niemało się tam zmieniło przez kilka tygodni, które minęły od naszej poprzedniej wizyty, a o szczegółach poniżej.

Budimex buduje nowe mieszkania w Krakowie

Odwiedziliśmy między innymi budowę bloku przy Orlińskiego 4, tam zmiany są chyba najbardziej zauważalne. Już z daleka w oczy rzuca się drugi żuraw, który został postawiony na placu, na którym odbywają się prace, widać go dobrze również od strony ulic Stella-Sawickiego, co ilustruje zdjęcie widoczne na początku artykułu. Zdecydowanie nie jest to już pusta dziura w ziemi, a zdaje się, że już niedługo budynek zacznie wyrastać ponad poziom gruntu.

Budowa bloku Orlińskiego Budimex
Podpiwniczenie bloku na Orlińskiego 4 w Czyżynach

Cześć ścian kondygnacji podziemnej jest już gotowa i zrównała się z podstawą poziomu zero, czyli przyszłego parteru. Prawdopodobnie w najbliższych tygodniach prace przy tym zostaną ukończone i zaczną się przygotowania do wylania płyty nad podziemną kondygnacją. Jeśli jesień i zima okażą się łagodne, to jest duża szansa na to, że wkrótce zobaczymy również ściany pierwszych mieszkań.

Budowa osiedla Avia

Wykop pod blok na Orlińskiego 6 również w szybkim tempie się zmienia. W zasadzie to jest on już chyba na ukończeniu i kolejna rzecz, która będzie tam robiona, to stabilizacja gruntu pod mający powstać budynek.

Avia 4 przy Orlińskiego 6 - budowa bloku w nowych Czyżynach
Budynek Orlińskiego 6 w Czyżynach – Budimex

Warto tu również wspomnieć o tym, że większość mieszkań w tym budynku została już zarezerwowana. O ile nie jest to jednoznaczne z ich sprzedaniem, to jednak wydaje się, że popyt na nie jest naprawdę duży. Z drugiej strony pojawiają się jeszcze informacje, że wciąż można kupić jeszcze mieszkania przy Orlińskiego 4, czyli w budynku, w którym wg wcześniejszych informacji sprzedało się już wszystko.

Intensywne prace trwają również na budowie kolejnego bloku Osiedla Avia, do którego ukończenia zostało już najmniej czasu. Widać, że mury są już niemal gotowe, a do zrobienia zostaną prace wykończeniowe na zewnątrz oraz wewnątrz budynku.

Budowa osiedla Avia w nowych Czyżynach
Osiedle Avia budowane w Czyżynach – stan prac

Na powyższym zdjęciu widać doskonale, że część osób, które zakupiły tam mieszkania, będzie miało ściany zewnętrzne nie tylko z betonu, ale również część z nich wykonano z pustaków silikatowych. Poza tym przyszli mieszkańcy mogą chyba już myśleć o urządzaniu swojego lokalu. Jeśli ktoś miałby ochotę zobaczyć więcej zdjęć z tych placów budowy, to warto odwiedzić naszą stronę na Facebooku, gdzie wkrótce pojawią się dodatkowe fotografie.

Zostaw komentarz