Nowe inwestycje Kraków – Budimex buduje Avię 3

Tanie mieszkania na osiedlu Avia 3 w Krakowie - Czyżynach

Forum mieszkańców Avii!

Niemało dzieje się też w miejscu, w którym powstaje kolejne osiedle budowane przez Budimex w krakowskiej dzielnicy Czyżyny, czyli Avia 3. Z placu budowy zniknęły już koparki i wygląda na to, że definitywnie zakończone zostały prace ziemne przy wykopie pod tą inwestycję, a deweloper przeszedł już do kolejnego etapu robót, o czym więcej informacji zamieszczamy poniżej.

Nowe mieszkania Kraków – betonowanie wykopu os. Avia 3

Jak już wspomnieliśmy, zniknął z placu budowy sprzęt służący do prowadzenia robót ziemnych, czyli wykop został ukończony, a jego boki zostały także zabezpieczona przy pomocy czarnej folii, co widać na zdjęciach ilustrujących ten tekst. Zapewne zrobiono to po to, aby nie osuwały się pod wpływem deszczu oraz żeby powstające w takiej sytuacji błoto nie zanieczyszczało betonu. Jednak to nie jest koniec zmian, które powinny ucieszyć nabywców nowych mieszkań powstających w ramach tego projektu prowadzonego w Krakowie.

Osiedle Avia 3 w Czyżynach w Krakowie budowane przez Budimex
Budowa Avii 3, w tle inwestycje Orlińskiego 8, 6 i 4

Zaprezentowane grafiki ukazują także, że duża część dna tej wielkiej dziury, została już wybetonowana, czyli również jest ustabilizowana. Sporo betonu zostało tam jeszcze do wylania, ale biorąc pod uwagę to, że zdjęcia wykonano już kilka dni temu, stan prac może być obecnie jeszcze bardziej zaawansowany. Na dnie wykopu, w betonie oraz w gruncie, widać charakterystyczne dla tych budów prostokątne otwory, najprawdopodobniej zostały one przewidziane na mechanizmy wind, bowiem aktualnie zazwyczaj są one montowane w budownictwie mieszkaniowym nie na najwyższej, ale na najniższej kondygnacji budynku, a raczej nawet pod nią. To dobre rozwiązanie, ponieważ hałas pracującego silnika windy nie przeszkadza mieszkańcom sąsiadujących z najwyższą częścią szybu mieszkań, tymczasem na najniższym poziomie zazwyczaj znajduje się parking podziemny, wiec nie ma to tam aż takiego znaczenia.

Tanie nowe mieszkania w Krakowie - budowa osiedla Avia 3 od Budimexu
Avia 3 od strony północnej – prace w wykopie

Zapewne kwestią najbliższych dni jest ukończenie przygotowywania dna wykopu, po tym zaczną być na nim układane zbrojenia, które po zalaniu betonem będą stanowiły podstawę poziomu -1 wznoszonej inwestycji. Na publikowanych tu fotografiach da się także zobaczyć gotową już część osiedla, czyli blok Avia 6 wybudowany jako pierwszy. Tym samym można sobie wyobrazić, w jakiej odległości od nich znajdzie się ta nowa inwestycja mieszkaniowa w Czyżynach. Po drugiej stronie ulicy, naprzeciwko niej znajdzie się kończony właśnie budynek Avia 4, którego budowę również opisywaliśmy tutaj. Po sąsiedzku, ale od zachodu znajdzie się budynek numer 8 należący do osiedla Orlińskiego. Całość można zobaczyć na planie nowych Czyżyn, który tu już kiedyś zamieściliśmy.

Zapewne w niedalekiej przyszłości opublikujemy relacje z kolejnych budów prowadzonych przez Budimex oraz innych deweloperów w tej okolicy. Warto również zajrzeć na nasze forum oraz stronę w portalu Facebook, gdzie również zamieszczane są informacje o postępach prac.

Zostaw komentarz