Nowe mieszkania Orlińskiego 8 – budują parter

Tanie mieszkania Kraków - budowa parteru Orlińskiego 8

Forum osiedla Orlińskiego!

Kolejna inwestycja w ramach której deweloper Budimex buduje tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach przy ulicy Orlińskiego nosi numer 8. Tam również w ostatnich tygodniach wiele się zmieniło, co dobrze ilustrują grafiki umieszczone w tym tekście, a przedstawiające tą budowę.

Tanie mieszkania w Krakowie od Budimexu – ściany parteru

Przede wszystkim zmianą, która najbardziej rzuca się w oczy jest to, że na inwestycji, którą buduje tam Budimex, ściany zaczęły wychodzić ponad poziom gruntu, czyli rozpoczęło się stawianie parteru, a co więcej jest go już całkiem sporo. Pierwsze zdjęcie przedstawia widok od północnego-zachodu, gdzie zaawansowanie robót jest jak na razie największe, tam dobrze widać już zarysy okien oraz drzwi odlane w betonie. Prawdopodobnie za konstrukcjami układającymi się w napis AVIA znajdzie się wjazd do garażu podziemnego.

Budimex buduje tanie mieszkania na Orlińskiego w Krakowie
Budowa parteru Orlińskiego 8 – północny-zachód

Wyżej można zobaczyć, że im bardziej na zachód, tym mniej zrobiono jak na razie na tym poziomie. Fotografia przedstawia bowiem zarówno zalane już betonem, gotowe ściany, takie które ciągle są jeszcze w deskowaniu oraz same zbrojenia, które zapewne już niedługo staną się żelbetem. Na skrajnej ścianie poziomu podziemnego widać także, że prawdopodobnie były tam ciągnięte jakieś instalacje, a żłobienie na nie zostało już zabetonowane i odznacza się znacznie ciemniejszą barwą.

Nowe mieszkania od Budimexu - osiedle Orlińskiego 8
Ściany parteru i zielony styropian na Orlińskiego 8

Wreszcie na zdjęciu ostatnim pokazano te fragmenty parteru widoczne od wschodu. W dole kadru widoczny jest zielony styropian, który zapewne posłuży już niedługo do zaizolowania kondygnacji podziemnej powstającej inwestycji. W tle można zobaczyć szybko rosnące osiedle Orlińskiego 6, którego budowa rozpoczęła się znacznie wcześniej. Teraz postępy prac powinny być znacznie lepiej widoczne, ponieważ tej pory zazwyczaj przyspieszały one, kiedy przyszły blok zaczynał wystawać już ponad grunt.

Niedługo zapewne pojawią się tu relacje z kolejnych budów prowadzonych w sąsiedztwie przez Budimex oraz innych deweloperów. Warto również porozmawiać na naszym forum o tym, jak powstają nowe tanie mieszkania w Krakowie w tej okolicy, można tam poznać wiele ciekawych szczegółów.

Zostaw komentarz