Osiedle Orlińskiego 1 – budowa parteru bloku w Krakowie

Budowa parteru bloku Orlińskiego 1 - tanie nowe mieszkania w Krakowie

Forum osiedla Orlińskiego w Krakowie!

Szybko zmienia się również plac budowy inwestycji Orlińskiego 1 prowadzonej przez Budimex w dzielnicy Krakowa Czyżyny. Choć ta budowa długo nie mogła wyjść ponad poziom gruntu, to jednak w ostatnim czasie prace nabrały tam większego tempa, co można zobaczyć na zdjęciach ilustrujących ten wpis.

Budimex stawia parter nowego bloku w Czyżynach

Na pierwszej fotografii, która została tu zamieszczona widać już sporo zabetonowanych elementów pierwszej kondygnacji naziemnej, część jest jeszcze w deskowaniach, a część to jak do tej pory tylko zbrojenia. Nieco więcej pokazane zostało na grafice widocznej poniżej, stoi już część ścian parteru, na którym zlokalizowane zostaną między innymi lokale użytkowe oraz wejścia do klatek dla przyszłych mieszkańców powstającego bloku.

Tanie mieszkania w Krakowie z MdM - budowa parteru bloku
Parter inwestycji Orlińskiego 1 w Czyżynach

Co ciekawe, budowa tych tanich mieszkań w Krakowie trwa również w soboty, a czasem także w niedziele, a zatrudnieni na niej zostali także robotnicy o azjatyckich rysach. Ściana, która jest tu widoczna jest dosyć gruba, ale też nic w tym dziwnego, skoro ma być podporą dla jeszcze kilkunastu kondygnacji, bo przecież tyle ma ich liczyć ten blok budowany przez Budimex.

Nowe mieszkania - parter inwestycji Orlińskiego 1 Budimexu
Parter bloku Orlińskiego 1 – południowy zachód

Na ostatnim zdjęciu pokazano południowo zachodnią część powstającej inwestycji, w której powstają nowe lokale mieszkaniowe. Wyraźnie widać tu już kolumny, za którymi znajdą się swoiste podcienia – w nich zlokalizowane zostaną wejścia do części lokali usługowych. Na kolumnach wsparte zostaną natomiast loggie – wszystko to dosyć dokładnie widać na makiecie budynku Orlińskiego 1. Wkrótce zapewne będziemy mogli się przekonać, jak będzie wyglądała bryła parteru tego budynku.

Niedługo kolejne relacje z budów prowadzonych w okolicy dzielnicy Czyżyny w Krakowie. Warto również odwiedzić nasze forum oraz stronę na Facebooku, tam również co jakiś czas pojawiają się nowe zdjęcia, a także dyskusje odnoszące się do istotnych tematów.

Zostaw komentarz