Osiedle Avia 2 w Czyżynach – powstają wieże

Budimex Nieruchomości buduje II piętro inwestycji Orlińskiego

Forum mieszkańców osiedla Avia!

A dzisiaj zajmiemy się kolejną inwestycją, w ramach której Budimex stawia tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach (dostępne w programie Mieszkanie dla Młodych – MdM). Chodzi o budynek Avia 2, który w ostatnim czasie zaczął nabierać coraz bardziej wyraźnych kształtów i wkrótce zapewne będziemy wiedzieć, jak w całości będzie prezentowała się jego bryła.

Nowe mieszkania w budynku Avia 2 – budowa bloku trwa

W ostatnim czasie na budowie tej nieruchomości zaszły spore zmiany, które widoczne są na zdjęciach, którymi ilustrujemy ten tekst. Przede wszystkim ukończona została główna bryła budynku, a z niej zaczęły się wyłaniać wieże, które mają być charakterystyczne dla tej inwestycji oraz sąsiednich, mających według planu ciągnąć się pomiędzy pasem startowym dawnego lotniska w Czyżynach, a ulicą Orlińskiego. Widać również, że od strony wschodniej, budowany jest już trzeci poziom tego przewyższenia, choć do tego może być go już znacznie więcej, bowiem od przygotowania tej relacji minęło już kilka dni.

Budimex Nieruchomości buduje osiedle Avia 2 w Krakowie Czyżynach
Budowa osiedla Avia 2 od strony południowej

Przyglądając się natomiast osiedlu Avia 2 od strony południowej możemy zauważyć, że krótko po tym, jak zostaje ukończona kolejna kondygnacja, zaczyna się stawianie na niej zewnętrznych ścian osłonowych. Widać, że zrobiono ich tu już całkiem sporo. Co więcej, przez otwory okienne dało się również dostrzec, że stawiane są już również niektóre ścianki działowe w nowych mieszkaniach, czyli wiele etapów pracy jest tu prowadzonych równocześnie. Trzeba przyznać, że deweloper Budimex radzi sobie całkiem nieźle na tej budowie i wygląda na to, że ukończenie konstrukcji budynku jest tu już kwestią niewielu tygodni.

Tanie mieszkania od Budimexu w Krakowie - osiedle Avia 2 z MdM
Północna strona bloku z nowymi mieszkaniami Avia 2

Na pierwszej fotografii widać również mniej więcej, jak rozłożone są względem siebie budynki Avia 2, Avia 4 i Avia 6. Wygląda na to, że nie będzie tam aż tak ciasno, jak się to pierwotnie wydawało. Bardzo ciekawi, jak budynek będzie wyglądał finalnie. Na przedstawionej wcześniej makiecie oraz w materiałach informacyjnych, prezentował się całkiem nieźle, oby w rzeczywistości było z nim podobnie.

A wkrótce kolejne relacje z budów prowadzonych w Czyżynach przez Budimex oraz innych deweloperów działających w okolicy. Zapraszamy również na forum nowych Czyżyn oraz na naszą stronę w serwisie Facebook, gdzie również zamieszczamy relacje oraz poruszamy istotne z punktu widzenia przyszłych mieszkańców tematy.

Zostaw komentarz