Odnówmy park przy Muzeum Lotnictwa – głosujmy w BO Małopolski

Park na terenie lotniska w Czyżynach

Czyżyny Forum

Jest szansa na jeszcze jeden park w Czyżynach, a właściwie odnowienie takiego, który teren rekreacyjny przestał już jakiś czas temu przypominać. Chodzi o niewielki park znajdujący się w sąsiedztwie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Projekt jego rewitalizacji został odrzucony w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Miasta Krakowa, ponieważ znajduje się on na terenie przynależącym do instytucji pozostającej w gestii województwa, a nie miasta. Teraz jednak pojawia się nowa szansa na odnowienie i doposażenie tego zieleńca.

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego – głosujmy za rewitalizacją parku!

Projekt pod nazwą Rewitalizacja Parku przy Muzeum Lotnictwa w Krakowie, został zgłoszony w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego i jeśli tylko zdobędzie odpowiednio dużo głosów, to jest szansa na jego realizację. Zgłoszenie można podejrzeć tutaj, na tej stronie znajduje się również przycisk, który odsyła do podstrony, na której można oddać głos. Trzeba się jednak spieszyć, ponieważ głosowanie trwa tylko do 5 października 2018 roku!

Zniszczony park przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
Zniszczone latarnie w parku przy Muzeum Lotnictwa Polskiego

W parku zdecydowanie przydałby się remont oraz jego solidne doposażenie, ponieważ jak wygląda to aktualnie, możecie zobaczyć na zdjęciach, którymi został zilustrowany niniejszy tekst. Latarnie są zniszczone, niektóre przewrócone, wszystkie porozbijane – oczywiście nie świecą. W parku przydałoby się także więcej koszy na śmieci oraz ławek, ponieważ trudno tam gdzieś teraz usiąść. Przydałby się tam bardzo także plac zabaw dla dzieci, może dodatkowo siłownia na powietrzu, ponieważ częstym widokiem są tam rodzice spędzający czas wspólnie z dziećmi.

Ekspozycja w hangarze w Czyżynach - zabytkowe samochody i motocykle
Zaniedbany teren zielony przy Muzeum Lotnictwa

Czyżyny mocno się zmieniają w ostatnich latach, poza nową zabudową mieszkaniową, realizowane są także inne projekty, otwarto Hangar Czyżyny, czyli filę Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, czekamy na nowy park w Czyżynach w sąsiedztwie ul. Stella-Sawickiego, planowana jest budowa Małopolskiego Centrum Nauki, remontowany jest Park Lotników Polskich. Teraz nadarza się okazja ku temu, aby mieć w okolicy jeszcze jeden urządzony teren zielony – nie zmarnujmy jej! Warto pamiętać, że planowane skrzyżowanie i przejście dla pieszych przez ul. Stella-Sawickiego na wysokości ul. Orlińskiego, znacznie ułatwi dostęp do parku, o którym mowa.

Głosujcie, namawiajcie do tego znajomych i rodziny!

Zostaw komentarz