Orlińskiego 3 – budowa garażu podziemnego

Inwestycja Orlińskiego 3 - Budimex stawia poziom -1

Forum inwestycji Orlińskiego!

Niezwykle szybko zmienia się krajobraz na terenie budowy kolejnej inwestycji mieszkaniowej prowadzonej przez Budimex w Czyżynach, czyli budynku powstającego pod adresem Orlińskiego 3. Na miejscu, na którym ma powstać następny z wieżowców, już jakiś czas temu zakończyły się prace ziemne, a aktualnie wszystko znacznie posunęło się do przodu.

Ściany kondygnacji podziemnej budynku Orlińskiego 3

Chociaż zdjęcia mają już mniej więcej tydzień i być może część robót jest jeszcze bardziej zaawansowana, to jednak nawet pomimo opóźnionej ich prezentacji widać, że na budowie sporo się zmieniło. Przede wszystkim w rogu „dziury” możemy już zobaczyć szalunki pierwszych ścian na poziomie -1 tego budynku. Trudno powiedzieć czy zostały już zalane betonem, ale nawet jeśli jeszcze wtedy nie było to zrobione, to teraz z niemal 100-procentową pewnością można powiedzieć, że tak jest.

Stawianie kondygnacji podziemnej na Orlińskiego 3
Zbrojenia i ściany w wykopie na Orlińskiego 3

Da się zauważyć także to, że kolejne elementy deskowania czekają już na wykorzystanie, co zapewne wkrótce nastąpi. Tym bardziej, że wiele ścian, a także słupów nośnych poziomu podziemnego jest już zazbrojonych i czeka tylko na wypełnienie. To znaczy, że w perspektywie kilku tygodni, prace na tej kondygnacji powinny się zakończyć, a blok jeszcze jesienią zacznie wznosić się ponad poziom gruntu, co oczywiście jest dobrą informacją dla osób, które zakupiły w nim nowe tanie mieszkania od Budimexu.

Budimex stawia tanie mieszkania w Krakowie Czyżynach
Układanie zbrojeń na budowie Orlińskiego 3 w Czyżynach

Najbardziej zaawansowane prace można dostrzec po stronie wschodniej, natomiast im dalej na zachód, tym robót jest wykonanych mniej. Powyżej widać sporo leżącego na płycie fundamentowej drutu, który posłuży do przygotowywania dalszych zbrojeń. Na pierwszej fotografii natomiast możemy zobaczyć część wykopu, w której w ogóle nie ma jeszcze tej płyty, ale to zapewne już wkrótce się zmieni (o ile już tak nie jest).

Zapewne w niedalekiej przyszłości zamieścimy kolejne relacje z tego, jak przebiegają budowy prowadzone przez Budimex oraz innych deweloperów w dzielnicy Krakowa Czyżyny. Zachęcamy także do śledzenia naszego forum oraz strony w portalu Facebook, skąd można dowiedzieć się sporo o prowadzonych pracach oraz mieszkaniach, które są tam sprzedawane, ich wadach i zaletach.

Zostaw komentarz