Orlińskiego 3 – ruszyła sprzedaż nowych mieszkań

Wykop pod Orlińskiego 3 gdzie ruszyła sprzedaż mieszkań

Forum kupujących na Orlińskiego!

Oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż nowych tanich mieszkań budowanych przez Budimex Nieruchomości w Czyżynach. Chodzi o rozpoczętą niedawno inwestycję oznaczoną jako Orlińskiego 3, czyli kolejny budynek za Orlińskiego 1 po lewej stronie tej ulicy (patrząc od ul. Izydora Stella-Sawickiego). Jak widać na zdjęciach ilustrujących ten tekst, wykop pod ten blok jest już niemal gotowy i zapewne w najbliższym czasie ruszą w nim dalsze prace.

Budimex sprzedaje nowe tanie mieszkania na Orlińskiego 3

Jednak najważniejszą wiadomością dotyczącą tej inwestycji w tej chwili jest to, że deweloper Budimex rozpoczął w niej już oficjalną sprzedaż niedrogich mieszkań. Informacja na ten temat pojawiła się na stronie firmy. Możemy się też z niej dowiedzieć, że w całym bloku (7-piętrowym z dwiema 15-piętrowymi dominantami) znajdą się 172 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Najmniejsze są kawalerki liczą sobie 29 metrów kwadratowych, jednak posiadają wydzieloną kuchnię. Są mieszkania 2-pokojowe poniżej 40 m2, ale można znaleźć i takie, które posiada 5 pokoi i liczy sobie prawie 117 m2, a do tego aż dwa obszerne balkony – choć to zapewne opcja dla raczej zamożniejszych klientów, ponieważ trzeba za nie zapłacić ponad 608 tys. zł (prawie 5 200 zł/m2).

Wykop pod budowę inwestycji Orlińskiego 3 od strony zachodniej
Orlińskiego 3: widok na wykop od strony zachodniej

A skoro już wspomnieliśmy o tym, jakie są ceny nowych mieszkań w Krakowie Czyżynach w tej inwestycji, to one również różnią się między sobą, i to niekiedy dosyć znacznie.

  • Mniej ustawne mieszkania, z gorszą wystawą okien i większym metrażem można znaleźć już za 4 300 zł/m2.
  • Większość mieszkań jest wyceniona na 4 800 zł/m2.
  • Natomiast te najlepsze (często mniejszy metraż, jasne i dobrze położone) kosztują nawet 5 200 zł/m2.

Ciągle jak na krakowski rynek mieszkaniowy i taką lokalizację są to ceny niewygórowane, a w zasadzie każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno pod względem ceny, jak i metrażu. Tylko, że na własne lokum będzie trzeba jednak jeszcze poczekać, ponieważ termin ukończenia budowy bloku wyznaczono na drugi kwartał 2017 roku. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że na parterze budynku znajdą się również lokale usługowe, co powinno być korzystne dla przyszłych mieszkańców osiedla.

Budimex buduje inwestycję Orlińskiego 3 w Czyżynach
Gotowa część wykopu pod budynek Orlińskiego 3

Jeśli chodzi o sam budynek, to jego bryła będzie mniej więcej taka, jak prawie wybudowanej w stanie surowym Avii 2, natomiast jeżeli ktoś chce zorientować się w tym, jak będzie zlokalizowany budynek względem innych powstającym na tym nowym osiedlu w Czyżynach, to warto obejrzeć plan osiedla Avia i Orlińskiego, który kiedyś został tu już przedstawiony.

Zapraszamy także na nasze forum oraz stronę na Facebooku, gdzie regularnie pojawiają się nowe zdjęcia i relacje z prowadzonych budów. Można tam wziąć również udział w dotyczących ich dyskusjach i pytać o sprawy, co do których ma się wątpliwości.

Zostaw komentarz