Orlińskiego 3 – wykop pod nowy blok utwardzony

Wykop pod budynek Orlińskiego 3 w Czyżynach już utwardzony

Forum Orlińskiego!

Jeśli ktoś zastanawia się nad tym, jak przebiegają prace na budowie nowych mieszkań, które powstają pod adresem Orlińskiego 3 w Czyżynach, to mamy kilka informacji. Generalnie wszystko idzie dosyć szybko, ale więcej o tym można się dowiedzieć z dalszej części tego tekstu, poniżej.

Stabilizowanie wykopu pod Orlińskiego 3

Przede wszystkim wygląda na to, że prace ziemne w miejscu, w którym już niedługo staną nowe tanie mieszkania w Krakowie, dobiegły już końca. Widać to na pierwszym zdjęciu ilustrującym ten tekst oraz na tym, które zostało zamieszczone poniżej. Koparek już tam nie widać, boczne ściany są zabezpieczone czarną folią, ale najciekawsze rzeczy dzieją się jednak na dnie powstałej już „dziury”.

Orlińskiego 3 w Krakowie - wykop gotowy pod inwestycję w Czyżynach
Utwardzony wykop pod budynek Orlińskiego 3

A tam widać sporo cementu, czyli znaczy to, że za jego pomocą stabilizowane jest podłoże pod powstający budynek. Widać, że przygotowane są już również wgłębienia, nad którymi zapewne w przyszłości powstaną szyby wind obsługujących mieszkańców. A poniżej jeszcze tablica informacyjna z tego budynku, można się z niej dowiedzieć kilku interesujących rzeczy.

Tablica informacyjna na budowie inwestycji Orlińskiego 3 w Czyżynach
Tablica informacyjna przy budowie Orlińskiego 3

Przede wszystkim znamy termin zakończenia budowy inwestycji, który wyznaczono na czerwiec 2017 roku, czyli osoby kupujące tam nowe mieszkania, będą musiały na nie zaczekać jeszcze niemal dwa lata (a właściwie to ponad dwa lata, ponieważ termin ukończenia prac nie jest równoznaczny z rozpoczęciem przekazywania lokali). Kolejna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, to informacja o tym, że w budynku znajdą się także lokale usługowe, zapewne zostaną zlokalizowane na parterze. Wygląda na to, że wzdłuż ulicy Orlińskiego znajdzie się ciąg sklepów i punktów usługowych, które na pewno przydadzą się przyszłym mieszkańcom osiedla.

Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć z powstawania tej inwestycji, to zapraszamy na nasze forum, do którego link został podany na początku tekstu oraz na naszą stronę w serwisie Facebook, gdzie również pojawia się sporo informacji. Wkrótce pojawią się relacje z tej oraz z kolejnych inwestycji prowadzonych w sąsiedztwie, również z osiedla Avia.

Zostaw komentarz