Orlińskiego 9 – budowa i sprzedaż nowych mieszkań w Czyżynach

Osiedle Nowe Czyżyny i nowy budynek Orlińskiego 9

Forum mieszkańców Orlińskiego!

Szykują się nam kolejne zmiany w Czyżynach, ruszyła budowa oraz sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie w kolejnej części osiedla. Chodzi o zespół czterech bloków, które znajdą się pod adresem Orlińskiego 9 z dopisanymi do numeru literami. Powstaną one na działce, która znajduje się po drugiej stronie pasa startowego, jednak nie na tej, której dotyczy protest w Czyżynach w obronie zieleni (czy też przeciwko budowie nowych bloków). Chodzi o teren bardziej na wschód, mniej więcej na przeciwko dużego placu zabaw na osiedlu Avia, o którym już tutaj pisaliśmy kiedyś.

4 nowe bloki w Czyżynach i nowe tanie mieszkania od Budimexu

W ramach tego etapu osiedla Orlińskiego powstaną cztery 7-piętrowe bloki o numerach 9A, 9B, 9C i 9D – wizualizację budynków można zobaczyć poniżej – wygląda na to, że Budimex zdecydował się tu na zachowanie tego samego charakteru i stylistyki budynków, dzięki czemu spójność całego osiedla powinna zostać zachowana. W inwestycji ma powstać ponad 300 nowych i nadal dosyć tanich mieszkań w Krakowie o zróżnicowanych metrażach, bo od małych kawalerek mających zaledwie 26 metrów kwadratowych powierzchni, to dużych mieszkań 4-pokojowych o metrażach powyżej 90 m2 dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni.

Wizualizacja nowej inwestycji Budimexu w Czyżynach Krakowie
Wizualizacja budynku Orlińskiego 9 w Krakowie Czyżynach

Trzeba przyznać, że układy, które mają te nowe mieszkania w Czyżynach od Budimexu są bardzo różne, ale można znaleźć sporo naprawdę niezłych, choć z drugiej strony dosyć dużo jest także takich, które nie mają kątów prostych pomiędzy ścianami. Miejmy nadzieję, że kąty proste zostaną tym razem zachowane pomiędzy ścianami i sufitem, co nie jest takie oczywiste, jeśli weźmie się pod uwagę odbiory nowych mieszkań od dewelopera Budimex w inwestycji Orlińskiego 4, co było dosyć obszernie opisywane w tym serwisie oraz na forum. Ale przejdźmy do cen, za jakie można zamieszkać w Czyżynach w tym projekcie, w reklamach jest podawana kwota „od 4 700 zł/m2” i pewnie jest kilka lokali, które można za takie pieniądze kupić. Jednak po pobieżnym przeglądzie wychodzi na to, że mniejsze mieszkania to często kwoty oscylujące w okolicach 5 200 zł/m2, nieco większe, na przykład powyżej 50 m2, to 4 900 zł – warto samemu dokładnie zapoznać się z cennikiem dewelopera.

Budowa kolejnego etapu inwestycji Orlińskiego 9 Kraków
Miejsce budowy inwestycji Orlińskiego 9 w Czyżynach

Nie jest już tak tanio, jak w pierwszych etapach osiedla Orlińskiego, ale nadal można znaleźć tam mieszkania w przyzwoitych cenach, jak na Kraków. Choć oczywiście jeśli ktoś będzie chciał kupić także miejsce parkingowe i komórkę lokatorską w budimexowych cenach, to może już nie być tak korzystnie. Z drugiej strony możliwe jest także wzięcie na te mieszkania dopłaty MdM (Mieszkanie dla Młodych), co może jeszcze nieco wpłynąć na obniżenie ostatecznej ceny.

Zdjęcie powyżej przedstawia natomiast teren, na którym powstanie inwestycja Orlińskiego 9, za placem zabaw, tam gdzie widać już dźwig oraz hałdy ziemi – one zapewne zostaną wkrótce uprzątnięte i budowa ruszy na całego. Jednak na nowe mieszkania od Budimexu tam trzeba będzie jeszcze poczekać, bowiem termin realizacji tego projektu przewidziano jak na razie na II kwartał 2018 roku – oczywiście o ile znów gdzieś się ktoś nie pomyli i nie zacznie budować 3 metry dalej niż zakładał plan, jak to miało miejsce w przypadku budynku Orlińskiego 1, co powoduje znaczące opóźnienia w pracach.

Zostaw komentarz