Osiedla Avia i Orlińskiego – zdjęcia szersza perspektywa

Zdjęcia osiedla Avia i osiedla Orlińskiego z góry

Forum mieszkańców Avii i Orlińskiego!

Zazwyczaj zajmowaliśmy się tu poszczególnymi inwestycjami, ale tym razem kilka trochę odmiennych zdjęć przedstawiających budowę osiedla Avia oraz osiedla Orlińskiego z nieco szerszej perspektywy. Zostały one wykonane podczas dni otwartych Budimexu w czasie których można było odwiedzić już całkowicie gotową inwestycję oraz pospacerować po osiedlu (o ile ktoś nie wybrał jazdy po nim meleksem).

Nowe Czyżyny z góry – zdjęcia z budowy osiedla w Krakowie

Jako, że pogoda w poprzedni weekend była całkiem udana (przynajmniej w niedzielę), udało się wykonać kilka niezłych zdjęć obrazujących to, jak przebiega budowa osiedla nowe Czyżyny od Budimexu, czyli zespołów budynków Avia i Orlińskiego. Ciekawe fotografie dało się zrobić z klatki schodowej otwartego w tym dniu dla odwiedzających bloku Avia 4, co doskonale widać poniżej.

Osiedle nowe Czyżyny w Krakowie - zdjęcie z góry na Avię i Orlińskiego
Widok na osiedle nowe Czyżyny od wschodu na zachód

Dobrze widać tu skalę przedsięwzięcia, można na nim doliczyć się aż 8 placów budowy, choć wnikliwy obserwator zobaczyłby ich pewnie jeszcze więcej. Co ciekawe, niemal nie widać już z tej perspektywy bloku Orlińskiego 4, czyli pierwszego od strony ulicy Stella-Sawickiego, który już wkrótce będzie gotowy. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wszystkie budynki w tym rzędzie mają mieć 7 pięter  wysokości, a właśnie z ósmej kondygnacji były wykonywane te fotografie. Wynika więc z tego, że niedługo może z tego widoku zniknąć także osiedle Orlińskiego 6, które przysłoniło czwórkę i tak dalej.

Okolice pasa startowego dawnego lotniska w Czyżynach i budowa nowych Czyżyn
Widok na nowe Czyżyny i okolice pasa startowego

Kolejna fotografia pokazuje powstające tanie nowe mieszkania w Krakowie Czyżynach widziane od strony ulicy Izydora Stella-Sawickiego i placu manewrowego szkoły jazdy oraz jego mokrej płyty poślizgowej. Mamy tu zarówno budynki wchodzące w skład osiedla Orlińskiego (budynek numer 8 i 10), jak i bloki Avia 5 i w tle wystające wieże Avii 2. Widać, że kiedy wszystko będzie już skończone, będzie tam dosyć gęsto, ale finalny kształt tego projektu deweloperskiego Budimexu bardzo ciekawi, zwłaszcza, że wystających wież będzie w przyszłości znacznie więcej.

Osiedle Orlińskiego w Czyżynach - Bduimex buduje poziom podziemny nowego bloku
Budowa kondygnacji podziemnej na os. Orlińskiego 3

No i jeszcze rzut oka na stronę północno-zachodnią. Uderza ilość żurawi budowlanych, które obsługują prowadzone tam prace. Za jakiś czas ten widok bardzo znacznie się zmieni, bowiem perspektywa na północ zostanie w dużej mierze zdominowana przez podwójne, kilkunastopiętrowe wieże, które mają powstać wzdłuż ulicy Orlińskiego – pierwszy z tych budynków już stoi. Plus jest taki, że stawiane są one od strony północnej, raczej nie będą zabierały światła reszcie mieszkańców osiedla. Bardzo ciekawi, jak będzie to wszystko wyglądało po ukończeniu, myślę, że za jakieś dwa lata powinniśmy to już wiedzieć.

Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej zdjęć oraz wziąć udział w dyskusjach o osiedlu, to w takim razie zapraszamy na naszą stronę na Facebooku oraz forum, gdzie już wstępnie poznają się przyszli mieszkańcy nowych Czyżyn.

Zostaw komentarz