Osiedle Centralna Park w Krakowie – LCC buduje

Osiedle Centralna Park w Krakowie - LC Corp buduje bloki

Forum mieszkańców Czyżyn

Wraz z rozwojem Krakowa, coraz bardziej zmieniają się także okolice ulicy Centralnej. Jeszcze niedawno ta część miasta kojarzona była głownie z elektrociepłownią w Łęgu (warto wspomnieć, że prawdopodobnie niedługo przejdzie ona z rąk francuskich, w polskie). Kilka lat temu wyrosło tam duże centrum targowe EXPO Kraków, a teraz powstają tam również osiedla mieszkaniowe, których pierwsze budynki, zostaną wkrótce zamieszkane.

Do pierwszego bloku na os. Centralna Park wkrótce wprowadzą się mieszkańcy

Wygląda na to, że pierwszy blok powstający w tym rejonie Czyżyn, w ramach projektu Centralna Park zostanie wkrótce przekazany mieszkańcom. Będzie on jednym z czterech budynków, które w ramach tego projektu zamierza zrealizować w tej okolicy deweloper LC Corp. Zdjęcie poniżej przedstawia usytuowanie całego osiedla względem wspomnianej już elektrociepłowni oraz ulicy Centralnej.

Kraków - Czyżyny - trwa budowa nowych bloków
Budowa osiedla Centralna Park w Krakowie – Czyżynach

Przed budynkiem, który jest już ukończony, wkrótce wyrośnie jeszcze jeden, w ramach tego osiedla, widać zresztą służące do jego postawienia żurawie. Obok bloku z elewacją, stoi już kolejny, który jest jej jeszcze pozbawiony, ale wkrótce zapewne i on będzie nawiązywał wyglądem do „sąsiada”. To na pewno dobre wiadomości dla przyszłych mieszkańców, że deweloper zamierza szybko ukończyć całe osiedle, bowiem z ich najbliższej okolicy szybko powinny zniknąć uciążliwości związane z prowadzeniem prac budowlanych.

Zdjęcia osiedla Centralna Park w Krakowie
Pierwszy gotowy budynek na osiedla Centralna Park

LC Corp ciekawie poszedł do tematu elewacji nowych budynków, gdzie biele i szarości, łamane są przez pomarańcz, a balkony w różnych kolorach tworzą nieregularne wzory. Jest ciekawie i na pewno może się podobać, choć to jednak w dużej mierze rzecz gustu. W każdym razie wydaje się, że budynki nieźle wpisują się w okolicę, w której zostały wybudowane. Zagospodarowany został już także tern pod nimi, więc pojawiły się niewielkie trawniki i drzewka, jednak tu na pewno lepiej zaczekać na efekt finalny po ukończeniu wszystkich budynków, powinno być jeszcze lepiej.

Wygląd elewacji nowego bloku Centralna park w Krakowie - Czyżynach
Zachodnia elewacja bloku D – Centralna Park Kraków

Interesujące jest to, jak ta okolica będzie rozwijała się w najbliższych latach, ponieważ jest tam jeszcze dużo niezabudowanych terenów świetnie nadających się pod różnego rodzaju inwestycje. Niedługo w tym rejonie powstanie prawdopodobnie nowe centrum handlowe Atut (choć blisko jest też do M1). Pozytywne jest to, że wkrótce zabudowę w tym rejonie powinien regulować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

A jak Wam się podoba osiedle? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zostaw komentarz