Plac zabaw dla dzieci na osiedlu Avia

Miejsce dla dzieci na osiedlu Avia

Podyskutuj na forum o osiedlu Avia!

Zapewne wiele z osób, które planują osiedlić się w nowych osiedlach w Czyżynach, ma zamiar założyć tam rodzinę oraz wychować dzieci. W związku z tym znaczenia zaczynają nabierać miejsca, gdzie z pociechami można się udać i miło spędzić czas. Budimex takie właśnie miejsce przewidział na nowo budowanym osiedlu w Krakowie.

Avia – miejsca zabaw przygotowane dla dzieci

Inwestor budujący osiedle, na części chronionego przez konserwatora zabytków dawnego pasa startowego, zaplanował naprawdę duży oraz ciekawie wyposażony plac zabaw. Na powyższym zdjęciu widać umieszczone na nim ławeczki, które swoją formą nawiązują do śmigieł samolotów, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu właśnie w tym miejscu startowały i lądowały. Jest to na pewno jeden z ciekawszych przykładów małej architektury w Avii, o której już tu pisaliśmy. Interesującym elementem są tam również mostki ze schodkami przez które i pod którymi dzieci mogą przechodzić.

Elementy placu zabaw na Avii, mostki
Plac zabaw na pasie startowym na osiedlu Avia

Wszystko jeszcze pachnie farbą i jest właśnie teraz kończone. Uwagę zwraca także duża ilość zieleni, a zwłaszcza różnego rodzaju traw, które sprawiają tam doskonałe wrażenie. Można tylko zadać sobie pytanie, jak będą wyglądały rośliny, kiedy z miejsca zabaw zacznie korzystać większa ilość dzieciaków. A może ich tam być sporo, ponieważ ten plac zabaw ma być dostępny dla wszystkich mieszkańców osiedla Avia. Widać także, że inwestor pomyślał o ławeczkach i koszach na śmieci także w tym miejscu.

Elementy do wspinaczki dla dzieci - Avia
Małpi gaj dla dzieci – osiedle Avia w Czyżynach

Tu z kolei widać przeznaczony dla maluchów małpi gaj, w którym mogą się one wspinać i wykonywać różnego rodzaju akrobacje. Jest nawet miniaturowa ścianka wspinaczkowa dla przyszłych zdobywców górskich szczytów. W dali można dostrzec zminiaturyzowane rękawy lotnicze, które kiedyś pomagały korzystającym z lotniska określić prędkość oraz kierunek wiatru, jest to więc doskonałe nawiązanie do historii tego miejsca. Podsumowując, można powiedzieć, że w tym przypadku firma Budimex dosyć ambitnie podeszła do zagadnienia, miejmy nadzieję, że plac zabaw będzie służył długo i dobrze młodym mieszkańcom okolicznych budynków. Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć więcej fotografii, to oczywiście zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

2 komentarze na temat “Plac zabaw dla dzieci na osiedlu Avia

Zostaw komentarz