Postępy prac na budowie Avii 2 Budimexu – parter

Osiedle Avia II w Czyżynach - Budimex nieruchomości

Forum mieszkańców osiedla Avia!

Coraz bardziej jest już również zaawansowana kolejna budowa na osiedlu Avia, czyli jego trzeci etap. Także tu krajobraz zmienia się właściwie z dnia na dzień i przyszli mieszkańcy tego bloku na pewno mogą być zadowoleni z postępów prac. Na górnym zdjęciu dobrze widać, że płyta nad poziomem minus jeden jest już prawie gotowa, a wokół niej znajdują się barierki, które mają zabezpieczać prowadzenie dalszych prac przy tej inwestycji.

Avia 2 – kończenie prac przy poziomie hali garażowej

Na fotografii umieszczonej poniżej dobrze widać, że dobiegają również końca najcięższe prace przy budowie poziomu, na którym kiedyś znajdzie się hala garażowa zlokalizowana pod powstającym blokiem. Jednak wszystko wskazuje na to, że Budimex wcale na tym nie poprzestanie na czas zimy, bowiem na placu cały czas kręci się wielu pracowników, a także zgromadzono na nim znaczną ilość materiałów, które na pewno już wkrótce zostaną wykorzystane do wznoszenia kolejnych elementów pierwszego z mających tam powstać wieżowców.

Budimex kończy pierwszą płytę na budowie Avii 3
Gotowa część płyty nad halą garażową – Avia 2

Widać również, że nad częścią najniższego poziomu nie wylano jeszcze stropu, a może właśnie tam znajdzie się w przyszłości znajdzie się wjazd do garażu podziemnego. Jeszcze więcej można zobaczyć w tyle obu fotografii – tam można dostrzec już spory kawałek ściany, a w niej nawet już jedno okno. Czyli mury zaczęły piąć się w górę i trwają już prace przy budowie parteru. Być może któraś z osób nabywających tam nowe mieszkanie od Budimexu będzie mogła już dowiedzieć się na jakiej wysokości znajdzie się okno, przez które będzie oglądała okolicę.

Teren budowy Avii II w krakowskich Czyżynach
Teren na którym powstanie blok Avia 2 w Czyżynach

Widać, że inwestycje w nowych Czyżynach pną się w górę i wszystko dookoła zmienia się z tygodnia na tydzień. Aktualnie powstaje tam aż 5 bloków, z których każdy jest w różnym stopniu zaawansowania. A najbardziej posunięta jest budowa Avii 4, której część widać na zamieszczonej wyżej grafice, jednak przybliżeniem jej stanu zajmiemy się w niedalekiej przyszłości, czyli również coś o niej napiszemy. Tam pracy nie zostało już dużo do końca.

A więcej zdjęć z tej budowy zapewne pojawi się się wkrótce na naszej stronie na Facebooku, dlatego jeżeli ktoś jest nimi zainteresowany, to w takim razie zapraszamy do jej polubienia i śledzenia.

Zostaw komentarz