Relacja z dni otwartych Budimexu na Orlińskiego 4

Wnętrze nowego bloku na Osiedlu Orlińskiego 4 w krakowskich Czyżynach

Forum osiedla nowe Czyżyny!

W ostatnim czasie odbyły się dni otwarte Budimexu na osiedlu Orlińskiego w Krakowie, o czym informowaliśmy już w serwisie. Udało się nam tam wybrać z aparatem i zrobić kilka zdjęć, choć sporo o nowym bloku było już wiadomo, to jednak może kogoś zainteresuje nasza relacja, z której można dowiedzieć się więcej o właśnie ukończonych tanich mieszkaniach w Czyżynach.

Otwarte drzwi w mieszkaniach dewelopera Budimex w Krakowie

O ile wiemy już od dawna, jak prezentuje się osiedle Avia Kraków oraz lokale oddawane w jego ramach przyszłym mieszkańcom, to jeszcze do niedawna osiedle Orlińskiego pozostawało dla wszystkich sporą zagadką. Jednak podczas otwartych dni Budimexu w nowym bloku Orlińskiego 4 można się było dowiedzieć znacznie więcej o tym, co czeka osoby, które zdecydowały się na kupno tam nieruchomości.

Nowe tanie mieszkania w Krakowie na Orlińskiego 4 od Budimexu
Wnętrze gotowego nowego mieszkania na osiedlu Orlińskiego

Powyżej widać gotowe nowe mieszkanie w Krakowie właśnie w bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach, tu akurat mamy do czynienia z oknem (jest ono uchylone) o wystawie południowej, pod nim zamontowano standardowy płytowy grzejnik. Zgodnie z zapowiedziami, w lokalach znajdują się parapety PCV, być może nie jest to najlepszy materiał, ale tutaj miała decydować cena. A co do wyglądu takiego rozwiązania, to wcale nie wygląda to jakoś specjalnie źle. Do tego trzeba również dodać, że ściany zostały tam już pomalowane wstępnie na biało, więc w wielu przypadkach może to oznaczać znacznie mniej pracy dla urządzających się osób, no chyba, że ktoś jednak stwierdzi, że będzie robił dodatkowo gładzie.

Balkony w nowych mieszkaniach od dewelopera Budimex w Krakowie Czyżynach
Balkony w nowych mieszkaniach na osiedlu Orlińskiego

A tu balkony od strony zachodniej w bloku Orlińskiego 4, co prawda to te większe, ale również mniejsze robią wrażenie całkiem obszernych. Zostały wykończone beżowymi płytkami, miejmy nadzieję, że będą na nich wykonane prawidłowe spady umożliwiające odpływ wody. Mieszkańcy, zwłaszcza wyższych pięter będą mieli przed oknami i balkonami naprawdę dużo przestrzeni, włącznie z tym, że nieźle widać stamtąd Wawel, a także wieże Kościoła Mariackiego, a do tego także wiele innych charakterystycznych punktów naszego miasta. Świetne wrażenie robią również ogromne loggie po przeciwległej stronie budynku, mają niemal 10 m2 powierzchni i na pewno wiele się na nich zmieści, choć one zapewniają mniej prywatności z racji znajdującego się na przeciwko bloku Orlińskiego 6, który właśnie zyskuje finalną elewację.

Osiedle Orlińskiego w Krakowie Czyżynach - plac zabaw dla dzieci
Plac zabaw na osiedlu Orlińskiego 4 od Budimexu

O ile sam budynek i nowe tanie mieszkania z MdM w nim robiły jak najbardziej pozytywne wrażenie, to jednak na minus trzeba deweloperowi Budimex zaliczyć plac zabaw dla dzieci na nowym osiedlu. Widoczna na zdjęciu powyżej budka, mała piaskownica i bujany konik na sprężynie, to jednak niewiele, jak na spory blok z ok. 140 mieszkaniami. W ramach placu zabaw znalazły się także dwie ławeczki, zapewne dla rodziców. Szkoda, że nie pomyślano też tam o wykorzystaniu jakiegoś innego podłoża niż trawa, przynajmniej pod ławeczkami, bo pewnie z czasem zrobi się tam prawdopodobnie błoto.

Zapewne jeszcze więcej o tym, jak prezentują się nowe lokale od Budimexu w Krakowie Czyżynach w bloku Orlińskiego 4 dowiemy się już w przyszłym tygodniu, bowiem właśnie wtedy mają ruszyć w nim pierwsze odbiory techniczne mieszkań oraz przekazywanie kluczy do nich. Na pewno relacje z tych wydarzeń pojawią się na tej stronie oraz na forum nowych Czyżyn, do którego odwiedzenia zapraszamy.

2 komentarze na temat “Relacja z dni otwartych Budimexu na Orlińskiego 4

  1. Brakuje mi w opisie zdjęcia z oknem, że było ono koloru białego i posiadało klamkę 🙂 Wtedy informacja byłaby pełna, a tak pozostaje pewien niedosyt i co tu dużo ukrywać, niesmak.

Zostaw komentarz