Rusza budowa nowego bloku w Czyżynach: Avia 8

Budowa osiedla Avia 8 w Czyżynach przez Budimex

Forum mieszkańców Osiedla Avia!

Cały czas trwają spory o wycinkę drzew w Krakowie pomiędzy lokalnymi mieszkańcami a deweloperem Budimex, kiedy ten w tym samym czasie ruszył już z budową kolejnej inwestycji powstającej pomiędzy budynkami Avia 2, Avia 4 oraz Avia 6. Wydaje się, że nie zostało tam już wiele miejsca, ale wychodzi na to, że projektanci przewidzieli tam zmieszczenie jeszcze jednego bloku, czyli właśnie Avii 8.

Budimex zaczyna kolejną inwestycję Avia 8 w Krakowie Czyżynach

Poniżej można zobaczyć tablicę informacyjną tego budynku – można dzięki niej poznać wiele interesujących informacji, między innymi takich, że w tym budynku mają powstać także lokale usługowe, których jak na razie na samym osiedlu Avia wielu nie ma. Budowa już się rozpoczęła i ma zakończyć się w lutym 2018 roku, czyli jeszcze sporo czasu okoliczni mieszkańcy będą mieć po sąsiedzku duży plac budowy, a przecież na tym terenie miał także powstać okrąglak widoczny na planie osiedla nowe Czyżyny – ciekawe czy jego realizacja dojdzie do skutku.

Tablica informacyjna o budowie osiedla Avia 8 Budimex w Krakowie
Tablica informacyjna budowy os. Avia 8 w Krakowie

Zdjęcie na samej górze przedstawia maszynę służącą do zabezpieczania obrysu terenu, na którym powstanie wykop pod nowy blok, widać, że cały plac budowy jest już umocniony i zapewne dlatego pojawiły się na nim także koparki. Jako,  że zdjęcia zostały wykonane kilka dni temu, w tej chwili może tam już powstawać wykop pod nowy blok Avia 8. Stawianie tej inwestycji może być świetnie relacjonowane przez osoby mieszkające w bloku Avia 4, bowiem część z nich ma idealny widok na tą kolejną budowę prowadzoną przez Budimex w Krakowie Czyżynach.

Miejsce na którym powstaje inwestycja Avia 8 w Krakowie Czyżynach
Plac budowy osiedla Avia 8 w Krakowie Czyżynach

Prawdopodobnie w tej chwili część dziury jest już wykopana, więc można się także spodziewać tego, że w niezbyt odległej przyszłości nowe tanie mieszkania w budowanym bloku Avia 8 trafią wreszcie do sprzedaży.  Ciekawe jakie będą ceny lokali w niej i czy tendencja sprzedawania drożej każdego kolejnego etapu zostanie utrzymana. A jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o tej oraz innych inwestycjach mieszkaniowych prowadzonych w Czyżynach, to w takim razie zapraszamy na nasze forum oraz do polubienia strony na Facebooku, gdzie pojawia się sporo nowych informacji w tym temacie.

Zostaw komentarz