Spacer Czyżyński po Lasku Łęgowskim – pomysł na sobotę

Tereny zielone nad Wisłą - Lasek Łęgowski

Forum Czyżyn

Zdaje się, że pierwszy jesienny weekend ma być nieco cieplejszy, niż poprzedzający go tydzień, więc warto skorzystać z lepszej pogody i wybrać się na Czyżyński Spacer organizowany przez lokalnych działaczy społecznych skupionych w stowarzyszeniu Wspólne Czyżyny. Niewiele osób kojarzy tą okolicę, tymczasem jest ona na pewno warta bliższego poznania, zwłaszcza z przewodnikiem, który potrafi o niej ciekawie opowiedzieć.

Poznaj dziką przyrodę w Krakowie na spacerze po Lasku Łęgowskim

Lasek Łęgowski jest fragmentem pierwotnych lasów łęgowych porastających kiedyś brzegi rzek płynących przez nasz kraj, więc jest to przyrodnicza perełka, i to znajdująca się w mieście, w którym mieszkamy (można tam dojechać autobusami linii 103 i 193). Warto wybrać się na spacer, zabrać rodzinę i spędzić miłe sobotnie przedpołudnie. Szczegóły można znaleźć na plakacie poniżej (kliknij aby powiększyć).

Czyżyński spacer po Lasku Łegowskim - zapraszamy mieszkańców
Spacer Czyżyński po Lasku Łęgowskim – szczegóły

Dodatkowo na koniec spaceru przewidziany jest piknik, na którym będzie można spróbować zdrowych pyszności. Spacer startuje o 23 września o godzinie 11 z ulicy Niepokalanej Panny Marii. Warto wybrać się tam także także dlatego, aby poznać ten teren zielony w Krakowie, nagłośnić bardziej jego istnienie i skłonić tym samym miejskie władze do lepszego zadbania o to miejsce, któremu z pewnością należy się więcej uwagi.

Zostaw komentarz