Sprzedaż i budowa osiedla Avia 7 w Krakowie

Budowa osiedla Orlińskiego 3 w Czyżynach - deskowanie pod płytę nad poziomem -1

Osiedle Avia Czyżyny – Forum!

Od jakiegoś czasu trwa już budowa nowego osiedla Avia 7 w Czyżynach, co widać na zdjęciu znajdującym się na samej górze tekstu, powstaje ono pomiędzy gotowymi już osiedlem Avia 6 oraz osiedlem Avia 4, na niewielkiej działce. Prace są już mocno zaawansowane, ale ostatnio miało miejsce jeszcze jedno istotne wydarzenie związane z tą inwestycją wznoszoną przez Budimex, o czym więcej w dalszej części tekstu.

Sprzedaż nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Avia 7 ruszyła

W ostatnim czasie na stronie dewelopera pojawiała się już oferta sprzedaży nowych mieszkań w Krakowie na osiedlu Avia 7, a jest ich całkiem sporo, bowiem na klientów czeka aż 179 lokal o różnym metrażu. Najmniejsze z nich to kawalerki w Czyżynach zaczynające się już od nieco ponad 29 metrów kwadratowych – mimo że niewielkie, to zmieściły się w nich osobne, jasne kuchnie. Największe natomiast, to 86-metrowe mieszkania czteropokojowe, czyli naprawdę duże i wygodne nawet dla niemałej rodziny. Jest też spory wybór lokali trzypokojowych, a także chyba najpopularniejsze mieszkania dwupokojowe z aneksami kuchennymi zaczynające się już od około 37 metrów kwadratowych.

Osiedle Avia 7 Czyżyny - wygląd przyszłego nowego budynku
Wizualizacja inwestycji Avia 7 od Budimexu w Czyżynach

Jeżeli ktoś chce kupić tam nowe mieszkanie w Krakowie-Czyżynach, to w takim razie musi przygotować się na to, że będzie ono nieco droższe od tych, które można było nabywać w poprzednich etapach, zgodnie zresztą z zapowiedziami dewelopera Budimex. Będzie też znacznie drożej, niż w przypadku osiedla Orlińskiego, bowiem na przykład za metr kwadratowy kawalerki zlokalizowanej na wyższym piętrze trzeba zapłacić 5 400 zł, czyli jest to o 1 000 zł więcej niż w przypadku większości nowych mieszkań na Orlińskiego 4. Podobnie mają się sprawy cenowe także w przypadku mieszkań mających ponad 70 metrów kwadratowych. Jednak deweloper podaje, ze ceny zaczynają się już od 4 700 zł/m2, więc pewnie i za tyle można coś tam znaleźć.

Budowa osiedla Avia 7 w Krakowie Czyżynach - zdjęcia
Prace na budowie osiedla Avia 7 w Krakowie Czyżynach

Co ciekawe, nowy budynek Avia 7 będzie się znacząco różnił od tych, które Budimex ostatnio stawia w Czyżynach, nie będzie on miał bowiem ani 7 pięter, ani kilkunastu, ale dokładnie 10, czyli będzie bardziej pasował do sąsiadującego z nim osiedla Avia 6. Innego koloru ma być jednak jego elewacja, bowiem będzie ona biała, z brązowymi oraz szarymi elementami, czyli podobnie jak w przypadku reszty osiedla Nowe Czyżyny.

A powyżej można zobaczyć, jak idą prace na tej budowie, na zdjęciu widać gotową płytę nad poziomem -1, a na niej powstają już pierwsze elementy parteru Avii 7 – jak na razie są to głównie zbrojenia ścian. W dali można zobaczyć ramię pompy do betonu, co oznacza, że tworzone wtedy były kolejne części budynku. Zapraszamy na nasze forum, gdzie zapewne będzie można dowiedzieć się jeszcze więcej o tej nowej inwestycji prowadzonej w Krakowie.

Zostaw komentarz