Staw z wysepkami i pawilon w Parku Lotników Polskich w 2018 roku

Nowe jeziorko w Parku Lotników Polskich w Krakowie i pawilon

Forum Czyżyn

Wygląda na to, że już w tym roku zakończy się remont Parku Lotników Polskich w Krakowie, a będzie on niósł ze sobą sporo zmian w tym największym, urządzonym terenie zielonym w naszym mieście. Niektóre jego części zyskają zupełnie nowy wygląd, ale wszystko wskazuje na to, że zmiany wyjdą w tym przypadku na dobre, o czym więcej można przeczytać poniżej.

Remont Parku Lotników Polskich – staw oraz pawilon z kawiarnią

Wygląda na to, że największe zmiany dotkną obszernej łąki w pobliżu Tauron Areny, bowiem prawdopodobnie właśnie na niej już w przyszłym pojawi się obszerny, bo mający niemal pół hektara staw. Co więcej, znajdą się na nim także wyspy, połączone pomostami, a dodatkowo nad stawem przerzucony zostanie most w ciągu wcześniejszej alejki, która tamtędy przebiegała. Nowe jeziorko w najgłębszym miejscu ma mieć ok. 1,5 metra głębokości.

Miejsce w którym ma powstać nowy staw w Parku Lotników Polskich w Krakowie
Tu powstanie nowy staw w Parku Lotników Polskich

Co ciekawe, woda zasilająca ten nowy krakowski akwen rekreacyjny, będzie pochodziła z dachu Tauron Areny Kraków – do tej pory trafiała ona do kanalizacji, a teraz zostanie sensownie wykorzystana. Amatorzy opalania i pikników powinni być zadowoleni z tego, że obok akwenu ma pojawić się także plaża. Jeszcze jednym elementem krajobrazu, który przybędzie w przyszłym roku w Parku Lotników Polskich, nad planowanym stawem, będzie pawilon przeznaczony na przykład na kawiarnię lub do prowadzenia warsztatów.

Wizualizacje nowego jeziorka stawu w Parku Lotników Polskich w Krakowie
Wizualizacje: Nowy staw / jeziorko w Parku Lotników Polskich

Ale także mniejszych zmian powinno tam być sporo, takich jak na przykład remont alejek, wymiana urządzeń na starym placu zabaw. W planach jest także ponowne uruchomienie nieczynnej od wielu lat fontanny znajdującej się na placu w sąsiedztwie al. Jana Pawła II. Cieszy to, że nasz czyżyński park zostanie wyremontowany, a także zyska sporo dodatkowych atrakcji, koszt tych wszystkich prac ma wynieść ok. 6 mln złotych, a odpowiadać za nie będzie pracownia Jakabe Projekty, czyli ta sama, która projektuje nowy park w Czyżynach obok zabytkowego hangaru przy Stella-Sawickiego. Sporo zmian czeka nas w dzielnicy w 2018 roku, miejmy nadzieję, że będą to zmiany tylko na lepsze.

Zostaw komentarz