Stawianie rusztowania wokół bloku Orlińskiego 4

Stawianie rusztowania wokół bloku Orlińskiego 4 w Czyżynach Krakowie

Forum inwestycji Orlińskiego!

Dobre wieści dla wszystkich osób, które kupiły nowe niedrogie mieszkania (dostępne z dopłatą w programie MdM) od Budimexu w inwestycji Orlińskiego 4 w Krakowie. Wszystko wskazuje na to, że ruszył tam kolejny istotny etap prac, o czym świadczą zamieszczone w tekście zdjęcia (chociaż wykonywane wieczorem, to jednak dosyć wyraźne).

Rusztowanie i prace przy elewacji inwestycji Orlińskiego 4

Od strony północnej i częściowo zachodniej na pierwszych 6 kondygnacjach jest już postawione rusztowanie i zapewne w najbliższym czasie obejmie ono większą część tego budynku (o ile nie wszystkie wystawy). Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać rozpoczęcia prac przy elewacji, to znaczy, że najpierw budynek zostanie prawdopodobnie ocieplony, a w drugiej kolejności ruszy tynkowanie i tym samym całość zacznie nabierać ostatecznej formy.

Stawianie rusztowań na bloku Orlińskiego 4 w Krakowie
Rusztowanie na bloku Orlińskiego 4 od Budimexu

Oczywiście równolegle do opisanych tu etapów, do przodu powinny posuwać się również prace przy zakładaniu poręczy balkonów. Jeśli dobrze wpatrzyć się w powyższe zdjęcie, to widać na nim przytwierdzone już elementy, na których prawdopodobnie zostaną zamocowane ścianki. W przeciwieństwie np. do budynku Avia 4, nie będą one ażurowe (tam część jest wykonana w takiej technologii), ale w projekcie przewidziano, że wszystkie będą zabudowane, co oczywiście ma swoje plusy (zapewnia więcej prywatności) oraz minusy (zabiera część światła słonecznego).

Blok Orlińskiego 4 - nowe tanie mieszkania w Krakowie
Stawianie rusztowania od strony północnej

Wyżej na fotografii można zobaczyć, że północna ściana nowego budynku Orlińskiego 4 jest pokryta rusztowaniem w znacznie większym stopniu. Zapewne w najbliższym tygodniu zobaczymy, jak dalej będą rozwijały się te prace, czy będą odbywały się równocześnie na całym bloku, czy wykańczane będą po kolei kolejne wystawy. Jedno jest pewne, w miarę postępów tych robót, inwestycja ta, przynajmniej z zewnątrz zacznie nabierać ostatecznego kształtu.

Standardowo zapraszamy również na nasze forum oraz na stronę w serwisie Facebook, gdzie co jakiś czas będziemy publikować nowe materiały dotyczące tego, jak rozwijają się prace na budowanych w Czyżynach nowych osiedlach mieszkaniowych.

Zostaw komentarz