Urządzanie terenu wokół budynku Avia 4

Kończenie inwestycji Avia 4 w Czyżynach Krakowie

Osiedle Avia – Forum!

Osoby, które nabyły nowe mieszkania w inwestycji Avia 4 na pewno cieszą się obserwując postępy na placu budowy tego bloku. Wszystko wskazuje na to, że oddanie budynku mieszkańcom jest coraz bliższe i być może jest to kwestia najbliższych kilku tygodni, kiedy zaczną się tam odbiory techniczne.

Betonowe vs granitowe krawężniki na osiedlu Avia 4

Na pierwszej fotografii ilustrującej ten tekst widać doskonale, że jeszcze nie wszystkie prace przy poręczach balkonów zostały zakończone. Także poniżej dostrzec można, że nadal sporo dzieje się na balkonach, ale również pod nimi, trwa bowiem malowanie parteru, który będzie miał kolor czerwony / pomarańczowy. W zasadzie, to kolorowanie pierwszej kondygnacji powinno być już zakończone.

Osiedle Avia 4 - Budimex kończy nowe mieszkania w Krakowie
Drogi oraz chodniki powstające wokół osiedla Avia 4

Widać jednak również, że Budimex stara się wprowadzić oszczędności w porównaniu do tego, jak budował tam wcześniej (czyli budynek Avia 6). O ile pierwotnie do wykańczania ulic wewnętrznych osiedla używano krawężników granitowych, teraz stosuje się już wyprodukowane z betonu. przy czym betonowe poza tym, że są znacznie tańsze, są jednak również znacznie mniej trwałe od tych wykonanych z naturalnego kamienia. Z pewnością ta różnica w przyszłości będzie dawała o sobie znać.

Budynek Avia 4 - kończenie nowych mieszkań w Czyżynach
Kończenie budynku Avia 4 w krakowskich Czyżynach

Tak czy inaczej, w niedalekiej przyszłości przestrzeń przed blokiem będzie zagospodarowana i wygląda na to, że poza kończeniem balkonów będzie to już ostatni etap prac. Interesujące jest to jak będzie wyglądała mała architektura osiedla Avia 4, czy będzie równie ciekawa jak obok wcześniej postawionego bloku, czy także i na tym Budimex zacznie oszczędzać. Czekamy aż pierwsi mieszkańcy wejdą do swoich mieszkań i podzielą się z nami wrażeniami np. na forum. Prawdopodobnie osoby kupujące lokale w innych inwestycjach prowadzonych przez tego dewelopera w okolicy, spotkają się w przyszłości z czymś podobnym, dlatego warto uważnie przyglądać się kończeniu tej inwestycji.

Zostaw komentarz