Wycinka drzew obok hangaru Muzeum Inżynierii Miejskiej i nasadzenia

Drzewa przy hangarze Muzeum Inżynierii Miejskiej

Forum Czyżyn

Sporo kontrowersji wzbudziła niedawna wycinka drzew rosnących w sąsiedztwie Hangaru Czyżyny należącego do Muzeum Inżynierii Miejskiej. Pod topór poszły okazałe topole, które stały w tym miejscu od wielu lat, i to pomimo tego, że nie zdradzały oznak choroby.

Drzewa wycięto ze względów bezpieczeństwa, wiosną nowe nasadzenia

Okazało się, że drzewa stanowiły jednak zagrożenie, zwłaszcza dla mieszkańców pobliskiego bloku, którzy interweniowali w tej sprawie m.in. u dyrekcji muzeum, skarżąc się na spadające z drzew gałęzie, pomimo wykonanych wcześniej cięć pielęgnacyjnych. Nie chcąc brać na odpowiedzialności za ewentualny wypadek, podjęto decyzję o usunięciu topoli.

Hangar w Czyżynach i wycinka drzew / topoli
Miejsce wycinki drzew przy hangarze w Czyżynach

Na szczęście w miejscu, w którym wycięto topole, już wiosną pojawią się nowe nasadzenia. Wzdłuż ogrodzenia zostanie posadzonych sześć Platanów Klonolistnych, których minimalny obwód pnia będzie wynosił 30-35 cm, a więc nie będą to małe drzewa, choć oczywiście nie tak okazałe, jak rosnące tam wcześniej. Przy czym Platany Klonolistne, to szlachetna odmiana drzewa, więc jeżeli tylko się przyjmą i podrosną, na pewno będą zdobiły okolicę.

Jeden komentarz na temat “Wycinka drzew obok hangaru Muzeum Inżynierii Miejskiej i nasadzenia

  1. Piękna bajka. Mieszkam w tym bloku od strony wyciętych drzew, znam sąsiadów mieszkających w innych mieszkaniach. Nikomu drzewa nie przeszkadzały, ani nie zagrażały.

Zostaw komentarz