Zróbmy sobie kolejny park… z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Park przy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

Czyżyny Forum

Co byście powiedzieli na jeszcze jeden park w okolicy? A właściwie rewitalizację czegoś, co dzisiaj trudno nazwać parkiem. Chodzi o teren zielony przy Muzeum Lotnictwa Polskiego, jest szansa na jego remont i doposażenie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego (nie mylić z krakowskim). Jest szansa zdobyć na to zadanie 150 tys. złotych – wystarczy zagłosować, a głosowanie ruszyło 9 września!

Jeszcze jeden park w Czyżynach i wkrótce jeszcze bliżej – głosujemy!

W sąsiedztwie nowych osieli zbudowanych wzdłuż ul. Orlińskiego rośnie właśnie Nowy Park w Czyżynach, z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Ale możemy wystarać się o jeszcze jeden teren zielony zlokalizowany niedaleko nowych osiedli – wystarczy tylko zagłosować z Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego, nie będzie to pierwsza próba urządzenia tego parku, ale być może ta się uda. Jak sami widzicie na zdjęciach, jest on mocno zniszczony i na pewno przyda mu się gruntowny remont oraz doposażenie.

Zniszczone elementy parku obok Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach
Zniszczona infrastruktura w parku przy Muzeum Lotnictwa

A wkrótce ten park będzie o wiele bliżej osiedli, ponieważ już wiosną ma się powstać przejście dla pieszych przez ul. Stella-Sawickiego, na wysokości skrzyżowania z ul. Orlińskiego. Dzięki temu z nowych osiedli do tego terenu zielonego da się dojść w kilka minut, a kiedy powstanie tam lepsza droga (zamiast tej z płyt), to dojście będzie jeszcze łatwiejsze.

Tereny parkowe obok Muzeum Lotnictwa Polskiego w Czyżynach
Czy ten park nie powinien zostać doinwestowany?

Aby zagłosować, wystarczy wejść na stronę bo.malopolska.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym, wystarczy tylko, że jest się mieszkańcem i jedynie to deklaruje się podczas głosowania. Pamiętajmy, że to kolejna okazja do tego, żebyśmy żyli w jeszcze lepszej okolicy – warto o to powalczyć!

Zadanie nr KRK 32 „Park przy Muzeum Lotnictwa”, subregion: Miasto Kraków.

Zostaw komentarz