Żuraw Budimexu na budowie Orlińskiego 4

Budimex Buduje mieszkania przy Stella-Sawickiego Orlińskiego

Odwiedź forum mieszkańców Orlińskiego!

Inwestycja Orlińskiego 4 zmienia się w coraz szybszym tempie, jeszcze niedawno była to błotnista dziura, w której cały czas pracowały koparki i ładowały na wywrotki tony ziemi. Teraz już wszystko wygląda zupełnie inaczej i tylko wyglądać, aż na budowie pojawią się samochody z betonem, a jest duża szansa na to, że będzie to miało miejsce w najbliższych dniach. Zmianą, która w oczy rzuca się najbardziej jest to, że nad wykopem został ustawiony żuraw budowlany, którego zadaniem będzie dostarczanie materiałów na budowę. Od strony ulicy Stella-Sawickiego wygląda on tak, jak na powyższym zdjęciu, z bliska pokazujemy go niżej.

Sprzęt budowlany na inwestycji Budimexu w Czyżynach
Budowa budynku przy Orlińskiego 4 – postępy

Ustawienie żurawia świadczy o tym, że wkrótce zaczną się prace, które wymagają dostarczania na budowę większej ilości materiałów za jego pomocą. O ile nam wiadomo, plany zakładają ustawienie tam jeszcze jednej takiej maszyny, więc być może w niedalekiej przyszłości zobaczymy kolejną. Jednak istotne jest jeszcze jedno, o czym poniżej.

Budimex kończy zbrojenia fundamentów Orlińskiego

Na poniższej fotografii doskonale widać, że w zasadzie wszystko jest już gotowe do tego by zacząć wylewać beton na płytę fundamentową, która będzie jednocześnie podłogą garażu podziemnego w budynku. Widać także elementy zbrojeń części nośnych wznoszonego w Czyżynach bloku.

Budynek przy Orlińskiego w krakowskich Czyżynach - tak powstaje
Zazbrojone fundamenty Budynku przy Orlinkiego

I oby fachowcy z Buximexu zabierali się za pracę szybko, ponieważ w tej chwili zbrojenia z prętów żebrowych stoją częściowo zanurzone w wodzie po ostatnich ulewnych deszczach. Zakładamy, że specjaliści od konstrukcji żelbetowych znają się tam na rzeczy, ale jednak przypuszczamy, że taka sytuacja trwająca nazbyt długo może nie być korzystna. Czekamy na zmiany, które prawdopodobnie powinny pojawić się już w najbliższych dniach. Niedługo również pojawi się więcej informacji o tym, jak przebiega budowa Osiedla Avia, bowiem tam również sporo się dzieje. Po więcej zdjęć z Orlińskiego zapraszamy na Facebooka.

Zostaw komentarz